Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM T30 - MATRYCA Nie działa prawidłowo

grzes_69 11 May 2011 20:59 1574 8
Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    Endrju111
    Level 23  
    Uszkodzona matryca lub uszkodzona, bądź źle wpięta taśma do matrycy.
    hanomag
    Level 14  
    Zwykle jest to problem taśmy matrycy. Włącz laptopa, złap za dwa górne rogi obudowy matrycy i delikatnie powyginaj obserwując czy nic się nie zmienia. Jeśli będzie pojawiał się obraz, lub chociaż migotał, to masz pewność, że jest to problem z taśmą.
  • Altium Designer Computer Controls
    rci
    Level 16  
    hanomag wrote:
    Zwykle jest to problem taśmy matrycy. Włącz laptopa, złap za dwa górne rogi obudowy matrycy i delikatnie powyginaj obserwując czy nic się nie zmienia. Jeśli będzie pojawiał się obraz, lub chociaż migotał, to masz pewność, że jest to problem z taśmą.
    Możesz mi powiedzieć skąd pewność, że to taśma?
    Endrju111
    Level 23  
    To że obraz mógłby się pojawiać podczas wyginania, nie wyklucza uszkodzenia matrycy, zdarza się, że uszkodzeniu ulegają taśmy łączące samą matrycę z płytka drukowaną matrycy.
    Na początek rozkręć komputer i spróbuj po dociskać złącza, ewentualnie powyginać nieco taśmę matrycy podczas pracy, obserwując czy się coś zmienia na ekranie.
    grzes_69
    Level 9  
    poweim tak, kompa rozebrałem w drobny mak, matryce odpinalem, styki podociskałem i dalej jest to samo :( jak sie rusza tasma to nie zmiany na wyswietlaczu :(
    Endrju111
    Level 23  
    Spróbuj poruszać (powyginać) lekko matrycą, szczególnie górną krawędzią.
    grzes_69
    Level 9  
    nic sie nie dzieje, pachy jak były tak są :(
    Endrju111
    Level 23  
    A więc z dużym prawdopodobieństwem matryca/taśma do wymiany.
    100% pewność będziesz miał po podstawieniu nowej.