Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-6490CW nie wszystkie dysze drukują

hanomag 11 Maj 2011 21:09 6090 4
  • #1 11 Maj 2011 21:09
    hanomag
    Poziom 14  

Witam,
    mam problem z drukarką jak w temacie.
    Gdy sprawdzam jakość druku, to widzę, że nie wszystkie dysze koloru niebieskiego drukują i ponadto zdarza się, że wynik koloru żółtego jest poplamiony niebieskim. Gdy drukuję coś w żółtym kolorze, to zawsze pojawiają mi się niebieskie paski wśród żółtego wydruku. Wielokrotne czyszczenie głowicy nic nie daje.

Czy można wyczyścić lub kupić gdzieś głowicę? Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 11 Maj 2011 22:01
    endriuf
    Spec od drukarek

Podejrzewam, że używałeś zamienników. Spróbuj napełnić płynem udrożniającym kartridże i zrobić czyszczenie głowicy. Tego modelu nie robiłem, ale nie ma tutaj chyba łatwo wyciągalnej głowicy. Warto by ją wyjąć, jeśli podana wcześniej metoda nie pomoże. O nową głowicę możesz zapytać w firmie Blasc.

1
  • #3 09 Kwi 2013 12:08
    andug
    Poziom 15  

Witam. Podpinam się do tematu. Czy ma ktoś doświadczenie w udrażnianiu głowic w tych lub podobnych drukarkach Brothera. Klient drukuje na zamiennikach i na kalce. Tusz czarny jeszcze ujdzie, ale kolory są niedrożne, czy ktoś wymieniał całą głowicę drukującą. Czy jest w jakimś ukrytym menu drugi lub trzeci poziom udrażniania głowicy, niestety z menu podstawowego udrażnianie niewiele pomaga.

1
  • #4 14 Kwi 2013 19:09
    3_henryk
    Poziom 13  

Jeśli czyszczenie i płukanie płynem nie pomogło to jedyne wyjście to wymiana
    głowicy,Jest dostępna w Europart,Mała uwaga jeśli zdecydujecie się na wymianę
    radze założyc komplet orginalnych tuszy i przepłukac wężyki płynem do głowic.Sama wymiana jest stosunkowo prosta.

1
  • #5 23 Maj 2013 17:54
    haymos
    Poziom 9  

Witam. Miałem podobny problem.
    Znalazłem tutaj instrukcję:
    Link

Mnie pomogło, chociaż na teście dalej wychodzą braki.
    Ważne że drukarka działa.
    Powodzenia

0