Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1,4 przełącznik zespolony.

12 Maj 2011 07:26 8990 9
 • Poziom 19  
  Witam
  W przełączniku zespolonym uszkodził się włącznik świateł pozycja-mijania po wymianie całego przełącznika świecą się cały czas światła mijania. Robiłem diagnostykę KTS-em i nie mogę wejść do opcji identyfikacji pamięci błędów. Przełącznik działa prawidłowo zarówno podczas jego diagnostyki jak i włącza się podświetlanie zegarów i kontrolka na desce od świateł. Zaraz po założeniu klemy włączają się światłą i nie reagują na włącznik prócz świateł drogowych które można włączyć i wyłączyć.
 • Poziom 26  
  W parametrach COM widać czy manetka działa prawidłowo.
 • Poziom 39  
  Szukaj na forach PSA. Słynny COMM 2000. Niestety zużywają się ścieżki ślizgowe a ewentualnie powstałe zanieczyszczenia zwierają co się da. Wymiana całości to spory koszt. Wymiana na używany to loteria. Możliwe naprawy jeśli ktoś ma zaparcie i umiejętności manualne.
  O przepraszam. Za szybko czytałem i pominąłem fakt wymiany.
 • Poziom 19  
  zbyniuś napisał:
  W parametrach COM widać czy manetka działa prawidłowo.

  To już sprawdziłem i manetka reaguje na każde przełączenie prawidłowo. Gdzieś przeczytałem że po wymianie potrzebna jest adaptacja ale niektórzy wymieniają i nie mają żadnego problemu.
 • Poziom 26  
  Jeżeli na starej nie było tego objawu no to ewidentnie coś z tym COM nie tak.
  Normalnie się wymienia i jest ok. kalibracja jeżeli jest ESP.
 • Poziom 19  
  Właśnie że problem pojawił się jeszcze na starym przełączniku. Coś mi się wydaje że problem będzie z BSI bo wg schematu w nim jest układ i przekaźnik sterujący pracą świateł.
 • Poziom 35  
  A może masz automatyczne światła dzienne zaaktywowane ? :)
  Wszystko jest sterowane z BSI, ale przekaźniki od mijania są w BM34 (BSM) pod maską.
  A świecą ci z tyłu pozycje i podświetlenie deski się zmienia ?
 • Poziom 19  
  Tak, podświetlanie deski się włącza normalnie po przekręceniu przełącznika od świateł i zapala się kontrola świateł pozycja-mijania, z tyłu również świecą. Jutro na warsztacie zrobię mu jeszcze raz diagnostykę Delphi i KTS-em.
 • Poziom 19  
  Po diagnostyce Delphi problem się rozwiązał. Podczas włączania świateł pozycja-mijanie przez tester światła zgasły i już można je było normalnie włączać przez przełącznik. Dzięki wszystkim za porady.