Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie lamp± PAR LED 4 kanałowe

montertb 12 Maj 2011 09:05 2368 3
  • #1 12 Maj 2011 09:05
    montertb
    Poziom 22  

Witam, w odniesieniu do tego tematu (zamknięty :/):

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1943701.html

A ja mam takie pytanie, bo do¶wiadczenie z DMXem słabe.

Piszecie że zajmuje 4 kanały, czyli jak kupię taki prosty fizyczny sterownik DMX 7 kanałowy, bo zajmie mi 4 suwaki. I teraz tak:

1. Czy da się te 4 kanały spi±ć w jeden kanał i jednym suwakiem regulować (te cztery kanały) - intensywno¶ć koloru który wcze¶niej sobie zdefiniuję, np. chcę żeby ten PAR LED ¶wiecił mi na biało cały czas, ale potrzebuję sterowanie tylko jego jasno¶ci± z konsoli...?

2. Czy jak zajmę 4 suwaki to przy poł±czeniu kaskadowym następnych takich samych PARów będę mógł regulować tymi samymi 4-ema suwakami wszystkie będ±ce w tym łańcuchu (tak samo ustawione za pomoc± DIP switchy)?

0 3
  • #2 14 Maj 2011 01:01
    DJ_DrEw
    Poziom 15  

Je¶li ustawisz we wszystkich PARach ten sam kanał, to wszystkie reflektory będ± zachowywały się tak samo. To, czy możesz sobie przypisać wszystkie 4 kanały na jeden suwak zależy od sterownika jaki posiadasz.

0
  • #3 17 Maj 2011 09:49
    montertb
    Poziom 22  

A ha, czyli prawdopodobnie będę potrzebował bardziej zaawansowanego sterownika niż ten ze zdjęcia które zał±czyłem.

Mówię o zestawie sterownik i popularne PARy LED jak z zał±czonych obrazków.

Sterowanie lamp± PAR LED 4 kanałowe Sterowanie lamp± PAR LED 4 kanałowe

0
  • #4 17 Maj 2011 16:11
    DJ_DrEw
    Poziom 15  

Suwakami od lewej ustawiasz barwę a masterem (ten od lewej) intensywno¶ć ¶wiecenia.

0