Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strona startowa odsyłająca do trzech działów, Joomla 1.5

elektrodom 12 Maj 2011 14:08 1044 3
  • #1 12 Maj 2011 14:08
    elektrodom
    Poziom 20  

Witam.
    Chciałbym zrealizować coś takiego, że wchodzi się na adres mojej strony i wyświetla się strona z trzema linkami- do mojej strony prywatnej, do strony poświęconej zagadnieniu ze mną związanemu i do forum.
    I teraz mam takie pytanie- jak najłatwiej zrealizować coś takiego za pomocą Joomla! 1.5?
    Do tej pory przy www bawiłem się w tekstową edycję podstron, co znajomy określał jako swego rodzaju torturę, teraz chciałem przerzucić się na CMS... Tylko nie bardzo wiem, jak się za to zabrać.

I jeszcze inna sprawa- jeśli będę chciał opublikować podstronę, bez publikacji części na stronie głównej- da się to zrobić?

Ktoś może polecić jakiś dobry polskojęzyczny tutorial? Ewentualnie po angielsku też mógłby być, ale mam Joomlę spolszczoną i tak trochę może mi być trudno zwłaszcza, że jestem baaardzo w tej dziedzinie początkujący...

Z góry dziękuję za pomoc i dyskusję.
    Pozdrawiam

• #3 12 Maj 2011 18:07
    elektrodom
    Poziom 20  

Dzięki. A tak poza konkurencją, to gdzie mogę zedytować pole wyszukiwania na mojej stronie (moduł search)? Bo chciałbym zastosować wyszukiwanie od google, a tu mi wyszukuje własnym silnikiem...
    No i jeszcze jedna rzecz- klienta reklam muszę wybierać przez joomla, czy mogę wkleić skrypt od Google bezpośrednio?

• Pomocny post
    #4 12 Maj 2011 22:41
    blue_17
    Poziom 32  

Co do szukajki w goolowej to musisz zainstalować np ten komponent

googleSearch component Component

do pobrania z głównego katalogu rozszerzeń joomla

http://www.joomla.org/

Jeśli chcesz coś wklejać w kod to najlepiej w joomli robić to przechodząc w edytorze podczas pisania artykułu do kodu i tam to wklejenie

A właściwie najlepiej to wstawić sobie jakąś pokazywarkę slajdów z linkami w zdjęciu.

Jest do tego moduł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME