Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdlane sterowanie do kosiarki

12 Maj 2011 16:01 1445 2
  • Poziom 11  
    Witam.

Może nie którzy powiedzą że temat był wałkowany wielokrotnie itp itd - ale nie jestem jakimś mistrzem elektroniki więc dla tego powstał ten post.
    Po głowie od dłuższego czasu chodzi mi zrobienie zdalnego sterowania do kosiarki.
    Mam w domu kosiarkę która posiada napęd na koła tylnie (uruchamiany za pomocą dźwigni która naciąga linkę), koła napędza pasek. Kosiarka posiada również dźwignie którą reguluję obroty (zwiększając obroty silnika zwiększa i prędkość poruszania kosiarki).

W moim zamyślę chciał bym w prosty (oczywiście o ile to możliwe) i w miarę budżetowy sposób - dołożyć skręcane koła przednia do kosiarki i zdalne sterowanie nią.
    Oczywiście oprócz skręcania kół wypadało by sterować prędkością pracy kosiarki i (zamontować jakiś siłownik odłączający napęd na koła).
    Przeczytałem już co się dało w internecie i co znalazłem.

Proszę was teraz o pomoc - jak moją wizję urzeczywistnić.
    Czytałem co nieco o serwomechanizmach, silnikach krokowych itp itd - ale mam za mało wiedzy aby poskładać to w jedną całość.
    Może pierwsze chciał bym zacząć od zdalnego sterowania - co zakupić jakie urządzenia, a następnie przejść do sposobu poruszania kołami przednimi (ponieważ kosiarka ma napęd na koła tylne - więc wydaje mi się że przednie koła powinny toczyć się luźno a jedynie w momencie skrętu powinna na nie być przyłożona "siła").
  • Poziom 11  
    Witam.

Dzięki serdeczne - nie było łatwo znaleźć ten artykuł w necie - ale udało się.
    Temat uważam za zamknięty.