Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcjna jaką firmę i model wybrać?

12 Maj 2011 21:11 6517 12
  • Poziom 9  
    poczytałem tutaj sporo i w sumie mam gorzej w głowie niż zanim tutaj zaglądnąłem

Zamierzam kupić nową płytę indukcyjną w cenie do 2000 PLN i nie mam pojęcią co wybrać.
    Zastanawiam się obecnie nad Mastercookiem model I4DE64LS
    http://allegro.pl/plyta-indukcyjna-mastercook-ide64ls-promocja-i1607319610.html
    i dodatkowo w promocji

wcześniej myślałem o Bosch PIE 651R14E ale tam jest jeden przycisk wspólny do zmian pól grzewczych i czytając opinie jakoś nie mam ochtoy się męczyć

oglądałem też to: Electrolux EHD 60150 P
    http://www.ceneo.pl/1596038
    no i mam dylemat

jak widać kręce się w kwocie 1500-1800 ale mogę wydać max 2000

Proszę o pomoc

Zbyt dużo firm i modeli a może jakiś inny model polecicie mi

Zaufałem elektrodzie ju z kilka razy i się nie zawiodłem - liczę po raz kolejny na pomoc
  • Poziom 39  
    Czy masz przygotowaną instalację elektryczną pod tak duże obciążenie ?
    Jeśli będziesz musiał przerabiać zasilanie i zamawiać dodatkową moc z zakładu energetycznego to dodatkowe koszty mogą wynieść Cię nawet ponad tysiąc złotych .
    Znam z doświadczenia podobny model Mastercooka i pracuje bardzo dobrze :) Ma wystarczająco dużo poziomów mocy , booster jest rewelacyjny , obsługa bardzo intuicyjna - nawet kobieta bez czytania instrukcji radzi sobie z nią ;)
  • Poziom 9  
    tata sztygar elektryk na emeryturze - sam robił wszystko i skrzynki i inne duperele w domu

niestety siły nie mamy bo jedna taka sąsiadka nie chciała się zgodzić (głupia i niedouczona) mieszkam w domku jednorodzinnym

W chwili obecnej mam piec z płytą ceramiczną pod zabudowę AMICA Model HK2600 (na dole mieszkam a rodzice na górze - piec ceramiczny Amica wolnostojący z piekarnikiem)

Mam płytę pekniętą w rogu - co prawda nie na polach grzewczych ale coś się powaliłlo i jak kiedyś grzejąc dotykając palcem do linii pola grzewczego nie czuło się gorąca to teraz na prawie całej płycie to ciepło jest

Wracając do płyty indukcyjnej jak już wspominałem mam Model Amica HK2600 - podłączona jest grubym kablem do skrzynki z bezpiecznikami i jest tylko na jednyym bezpiczniku B20

Ja bym chciał zostawić piekarnik (ma swoje sterowanie nie psuje się i rewelacyjnie piecze) i dodać tam zamiast obecnej płyty ceramicznej płytę indukcyjną

wg taty podłączenie nie będzie problemem

jak masz pytania albo jeszcze jakieś sugestie to zaraz odpiszę

no i jeszcze takigeo BOSCHA znalazłem - Płyta indukcyjna BOSCH PIE 611T14E
    http://allegro.pl/pie611t14e-plyta-indukcyjna-bosch-pie611t14-e-raty-i1595097028.html
    widzę że ma osobne sterowania do każdego pola, no i zgłupiałem do reszty
  • Poziom 39  
    Więc przy bezpieczniku B20 korzystanie z pełnej mocy tej płyty będzie niemożliwe :|
    Przy rozsądnym używaniu mocy uda się włączyć nawet trzy pola jednocześnie .
  • Poziom 9  
    Hucul napisał:
    Więc przy bezpieczniku B20 korzystanie z pełnej mocy tej płyty będzie niemożliwe :|
    Przy rozsądnym używaniu mocy uda się włączyć nawet trzy pola jednocześnie .

a więc tak

nie znam sie na elektryce a tata nawet nie zna parametrów płyty

ponoć u nas są 2 fazy ale co dalej to nie wiem

Proszę napisz jakie informacje chcesz wiedzieć to ja jutro spytam się taty i odpiszę (on pewnie już śpi)

W sumie to dalej nie mam odpowiedzi tak do końca jaki model wybrać - może Pan poleci konkretną firmę i model a potem będziemy rozwijać się nad tematem podpięcia do sieci elektrycznej

A więc firmy:
    Mastercook model I4DE64LS
    Mastercook I4DE64S - bez tych wyświetlaczy z boku wg parametrów chyba to samo
    Electrolux EHD 60150 P
    BOSCH PIE 611T14E

lub może jakieś polecicie w kwocie max 2000

Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Jeśli są dwie fazy z zabezpieczeniami B20 to jest już bardzo dobrze :)
    Jak już pisałem znam z autopsji podobny model Mastercooka i jest na prawdę dobry . Bosch i Electrolux to uznane marki i ich produkty powinny być też niezłe .
  • Poziom 9  
    ehc

namieszałem

rano dzisiaj taty sie spytałem i okazuje sie że mamy tylko 1 fazę a jak mu powiedziałem o mocy to jakoś się skrzywił ale powiedział że coś wymyśli - coś mówił o mostkowaniu

dziekuje za odpowiedzi

teraz akurat przez 2 tyg bedziemy docieplać dom styropianem więc na razie odwlokę w czasie instalacje pieca - i polecasz piece Mastercooka ?

skoro są dobre i pracują dobrze i widzę że tańszy mastercook ma więcej funkcji niż bosch w podobnej cenie to po co przepłacać

wiadomo nie każdy ma na koncie w pierony kasy że idzie do sklepu i kupuje co mu sie podoba za 3-4 tysiaki
  • Poziom 20  
    To moze kup indukcję typowo pod 230V model I3D4MR - wprawdzie będzie nieco wolniejsza, ale brak problemów z podłączeniem, bo ma niewiele ponad 3kW (o ile dobrze pamiętam). Dodatkowo ma czujnik z wyświetlaczem bieżącego obciążenia.
  • Poziom 9  
    z prądem sobie poradzimy

tylko jaki model??
    jaka firma??

no pomóżcie

nie znam sie na jakości za bardzo
  • Poziom 9  
    wracając do podłączenia myślę że nie będzie problemów

przeczytałem tabliczki na płycie którą teraz mam i na piekarniku

Płyta ceramiczna Amiki ma moc 6,7 kW
    Piekarnik ma max moc 10 kW

a zdarzyło się nawet - rzadko bo rzadko że piekarnik był załączony na 220 st. i 4 płyty grzały i nic nie wybijało

proszę o opinie jeszcze dotyczące tego MAstercooka - czy warto czy nie bo jak tak to kupiłbym a jak są Mastercooki awaryjne i felerne to jaki

co do Teki to nie podoba mi się akurat ten model ale dziękuję za informację
  • Poziom 20  
    Ja tam o mastercooku mam bardzo dobre zdanie, zwłaszcza w tym segmencie.
  • Poziom 9  
    kupiłem mastercooka i super do dziś działa bez zarzutów