logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A4, 1.6 szarpanie. Po przekroczeniu 3000 obrotów jedzie już normalnie.

91michal91 12 Maj 2011 22:19 7296 8
REKLAMA
  • #1 9499848
    91michal91
    Poziom 11  
    Witam, mam ogromny problem z Audi a4 z silnikiem 1.6, problem polega na tym, że auto nie ma siły jechać, przerywa, skacze. Ale po przekroczeniu 3000 obr. jedzie już normalnie. Sprawdzane i podmieniane na inne było: przepustnica, sonda lambda, przepływomierz, wtryskiwacze, czujnik halla,ze 3 aparaty, czujnik spalania stukowego, 2 inne komputery,nowe przewody, nowe świece, kopułka, palec, pompa paliwa, katalizator wycięty, wszystkie podciśnienia sprawdzane, odpalana bez wydechu- to samo, cała wiązka od komputera sprawdzana pin po pinie i wszystko ok. Brak kodów błędów. Zgłupiałem już kompletnie, wszystko co mogło by być uszkodzone było podmienione, Proszę bardzo o pomoc co mogę jeszcze sprawdzić.
  • REKLAMA
  • #2 9500074
    lukasz.1889
    Poziom 21  
    Witam
    Najlepiej to wepnij auto pod kompa i zobaczysz co pokaże,może być wina cewki czy nawet uszczelki pod kolektorem ssącym
  • REKLAMA
  • #3 9500466
    91michal91
    Poziom 11  
    Zero błędów.
  • REKLAMA
  • #4 9500521
    trasher3322
    Poziom 15  
    Witam a świece przewody i czujnik temperatury?i możeuszczelka jak pisze kolega lukasz.rozrząd dobrze ustawiony?
  • REKLAMA
  • #5 9500567
    91michal91
    Poziom 11  
    Rozrząd był przestawiony o 1 ząbek, juz ustawiony dalej to samo, uszczelki dobre, świece nowe, czujniki temperatury też nowe.
  • #6 9501641
    trasher3322
    Poziom 15  
    a czy to sie stało jakos nagle ,czy taki wóz kupiony z ta usterka?
  • #7 9693012
    ps54
    Poziom 10  
    Mam podobny problem z takim autem silni 1.6 ADP byłem u mechanika który wyminiał mi rozrząd poustawiał na znakach dwa wałki - rozrządu i głównym zamachowym lecz nie ustawił na wałku zapłonu bo tam też jest koło i na nim jest czujnik położenia wału. Vag podaje mi błąd - uszkodzony czujnik lub przerwa w obwodzie.
    Pojechałem do niego no i przestawił o jeden ząbek lecz gdy zapytałem czy zmieniło się na wałku zapłonu zbaraniał. Tam w aparacie jest cewka - czyli czujnik hala oraz po obwodzie kręci się okrągła blaszka z czterama nacięciami które odpowiadają za impuls. Ten impuls aparatu musi być z synchronizowany z czujnikiem położenia wałku. Jeśli tego nie ma to czujnik hala wywala błąd.
    To jest podobna sytuacja jak przy ABS.
    Mam tylko jedno pytanie czy na wałku zapłonu są jakieś magnesy.
  • #8 9694472
    powidz
    Poziom 20  
    Ten błąd będzie zawsze na zgaszonym aucie. Odpal auto i odczytaj wtedy błędy.
    Przy wymianie rozrządu nie trzeba regulować zapłonu.
  • #9 9696518
    ps54
    Poziom 10  
    Właśnie przy zgaszonym silniku jest błąd 515 no i go kasuję a gdy zapalam znowu pokazuje się błąd. Chciałbym powiedzieć że byłem na wymianie rozrządu i on źle ustawił na znakach przesunął o jeden ząbek na wale ale na którym nie wiem lecz na wałku położenia wałka zapłonu pewnie nie bo tylko poluzował napinacz i przekręcił wałek rozrządu lub wałek główny. Nie wiem jak powinien być ustawiony zapłon czy na znakach czy też jakieś przesunięcie a może aparatem do którego jest trudny dostęp pokręcić. Teraz takiego mechanika omijać dalekim łukiem.
REKLAMA