Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wentylator na chipsecie plyty glownej

09 Lis 2004 14:52 971 7
  • Poziom 27  
    plyta Asusa, ma wentylator na chipsecie, ale po miesiacu od kupienia zaczal bardzo glosno pracowac przy uruchamianiu komputera, potem przestaje go slychac, komputer trafil na tydzien do serwisu (tydzien czasu smarowali wentylator) potem po 2tyg. znowu ta sama sytuacja, wlascicielka kompa pytala sie w serwisie i powiedzieli ze smiglo nie jest na gwarancji, wiec wymiana w swoim zakresie, ale wtedy traci sie gawarancje :( wiec mam pytanie, czy bez wentylatora kosc sie ugotuje? (kosc n-vida)
  • Poziom 12  
    Ugotowac o moze nie ale przegrzanie moze powodowac niestabilna prace systemu, bluescreeny i inne fajne bajery, nie wiem dlaczego wymiana wentylatora miala by spowodowac utrade gwarancji? nie znam konkretnie tej plyty, radiator jest klejony na chipie czy zalozony na zatrzaskach ? jesli na zatrzaskach to w razie oddawania plyty na gwarancje zakladasz oryginalny i do widzenia... jesli jest klejony to zlec wymiane w miejscu gdzie kupiles kompa, nie moga za to skasowac przeciez majatku...
  • Poziom 35  
    Trochę ją w konia robią.
    Jeżeli kupiła komputer a w nim był wętylator i komputer jest na gwarancji to gwarancja obejmuje wzsystkie części wraz z wętylatorem (u siebie 2 razy tak wymieniałem wętylator).
    Bez wentylatora u mnie komputer wieszł się temperatura chipseta dochodziła ponad 55`C
  • Poziom 22  
    Witam :sm9:

Proponuję pojechać z właścicielką i kompem do tego "serwisu". Zrobić małą zadymę w stylu Płacę i wymagam. Postraszyć trochę Ochroną konsumenta. Odnosi to pozytywny skutek.
    Najlepiej jak to zrobią na miejscu bo potrzebujesz kompa do pracy.
    Zrobiłem u siebie tak w kilku punktach delikatnie, grzecznie ale stanowczo. Teraz jak wchodzę to sie kłaniają i pytają "co mnie do nich sprowadza" i nawet kawą częstują.

Gwarancja obejmuje płytę, więc wentyl też.

Pozdro 8)

PS Zobacz czy na karcie gwarancyjnej nie ma jakiś uwag
  • Poziom 12  
    Oczywiscie gwarancja powinna obejmowac takie rzeczy jak wentylator na plycie czy na procku ale jest od tego prosty wybieg, sprawdz czy w gwarancji nie ma adnotacji ze "gwarancji nie podlegaja czesci ktore ulegaja z czasem zuzyciu" bo jesli cos takiegopisze to niestety ale wentylator bardzo latwo zakwalifikowac do czesci z czasem zuzywajacych sie, jasna sprawa ze nie po 2 tygodniach jednak znam przypadki gdy nieuczciwe serwisy sie w ten sposob tlumacza /mialem nawet przypadek ze na podtsawie tego zapisu nie chcieli mi przyjac napedu cd na gwarancje... jak juz ktos powyzej radzil pomoglo postraszenie paragrafami/ :]
  • Poziom 27  
    niestety wszyscy sie mylicie, o to chodzi ze w gwarancji plyty jest napisane ze nie obejmuje czesci ktore sie zuzywaja (baterie, wentylatory) wiec klapa, nie pamietam juz jak jest mocowane, a wymiana we wlasnym zakresie napewno spowoduje utrate gwarancji, oczywiscie moge kombinowac, potem podmienic w razie czego....
    ale nie o to pytalem, tylko czy moze sie przegrac, tez tak domyslalem sie ze moze pracowac niestabilnie, ale ugotowac sie nie powinno :) dzieki za pomoc...
  • Poziom 22  
    Kup podobny wentylator i mają to wymienić przy Tobie (coby nie podmienili) i napisać w gwarancji.

PŁACĘ i wymagam :sm38: :ok:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wentylator może być potraktowany jako materiał eksploatacyjny (tak samo jak np.: olej silnikowy, żarówki w samochodzie) i wymiana wentylatora może być płatna..., ale...
    nie dotyczy to (a przynajmniej nie powinno) przypadku gdy wentylator "uszkodził" się po miesiącu!!!
    jeśli wymiana wentylatora (nawet płatna) jest dokonana w autoryzowanym serwisie nie może powodować utraty gwarancji!!!

w karcie gwarancyjnej zapewne jest punkt:
    Gwarancja nie obejmuje:
    ...
    "zużycia elementów określanych jako materiały eksploatacyjne..."