Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sykanie/dmuchanie na niskich obrotach. Triumph Daytona

13 Maj 2011 02:54 1235 5
  • Poziom 13  
    Witam.
    Posiadam Triumpha Daytone T595, 3 cylindrowiec na wtrysku.
    Od wczoraj zaczeło coś sykac na wolnych i nawet na niskich obrotach. Takie jak by gdzies zawór z turbiny upuszczał, ale nie ma szans, bo turbiny nie posiada.
    Do 4tyś delikatnie szarpie moto a od 4tyś w góre idzie jak szalony i nic nie syka.
    Tak jak by gdzieś kompresja uciekała, ale nie jest to jednostajne.
    Raz mocniej raz słabiej i powtarza się to w różnych odstępach czasowych.
    Wiecie co to może być?
    Wszelkie sugestie mile widziane.
  • Poziom 43  
    Sugestia: Najpierw osłuchać ten silnik stetoskopem do silnikow, a przy jego braku kawałkiem rurki PVC. Tu ostatnio wróżki mają wolne, diagności zdalnotelepatyczni także, szczególnie w przypadku tak unikatowego motocykla. Jeżeli ten post nie trafi do kosza, to jak będziesz wiedział więcej z własnych obserwacji, wtedy podyskutujemy. Bo problem może zaczynać sie od niedokręconej świecy a kończyć na pękniętej głowicy.
  • Poziom 13  
    Dziękuje za rade, dziś wieczorem obsłucham moto, wiem w każdym bądź razie że dzwięź uciekającego powietrza, wydostaje się w górnej części silnika, tak jak gdyby od strony wtrysków.
    Dziś obsłucham i jak coś to będe pisał.
  • Poziom 15  
    Tak jak kolega zasugerował wyżej może to być niedokręcona świeca. Niektóre marki mają dziwne uszczelki które sporo "siadają" (Splitfire)

Cyt kumpla zajmującego się mechaniką

"Osławione świece splitfire potrafią się odkręcić
    nie pomaga wkręcenie świec z większą siłą niż zalecane 14 nm .
    po wymianie świec na nowe SplitFire należy je porządnie wygrzać , lub przejechać kilka - kilkanaście km i sprawdzić dokręcenie świec ewentualnie je dokręcić zalecanym momentem , lub minimalnie większym .
    problem jest w podkładkach same świece są OK"
  • Poziom 13  
    Dziękuje za info. Jutro mam mieć nowe "świeczki" więc w najbliższym czasie wymienie je oraz olej i filtr. Zobaczymy czy pomoże. Zdan relacje jak będzie po zabiegu.
    Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to prosze pisać.
  • Poziom 13  
    Witam ponownie. Nie było mnie tu dłuższy czas, ale majsterkowałem przy Triumphie razem z zaprzyjaźnionym mechanikiem i już wszystko porobione. Sykanie/psikanie czy jak to tam jeszcze nazwać brało się od popękanego od starości przewodu od podciśnienia. Tak więc temat do zamknięcia i pozdrawiam wszystkich którzy udzielali się mi.