Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uwaga na IrDA-USB na Allegro !

Henry(k) 06 Sty 2006 17:25 587305 845
    gaculu
    Poziom 9  
    Błagam pomóżcie dostałem coś innego ale takie same z tym problemy. Mam win98 (1)
    W menedzerze pokazuje mi MA-620 Infrared Adapret Producent Kingsun... Niby sprzęt działa ale po włączeniu philips mobile tools (mam philips 362) nie może wykryć telefony. Używałem Handset Manager - Ma-620 not found. Co mam robić :! Próbowałem wszystkiego. Proszę o pomoc gg:3949469
    to ta aukcja: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79196605
  • PCBway
    adela33
    Poziom 1  
    a ja kupiłam w normalnym sklepie nie na alegro - szlag by trafił MA 620 - ale nie wziełam paragonu....
    Impakt
    Poziom 11  
    uwaga w saturnie i mediamarket też są dopóki wam nie powiedzą że to coś innego to nie kupować bo coś kręcą, byłem ostatnio to mi "pan" powiedział że nie wie :] a cena jest wyższa 39 pln pozdro 4@lllll
  • PCBway
    zgierzman
    Poziom 22  
    Impakt napisał:
    uwaga w saturnie i mediamarket też są dopóki wam nie powiedzą że to coś innego to nie kupować bo coś kręcą, byłem ostatnio to mi "pan" powiedział że nie wie :] a cena jest wyższa 39 pln pozdro 4(małpa)lllll

A na Allegro ok 20 + koszt wysyłki. I nie mówię o MA-620 po 12 zylków. No ale jak nie wywalisz paragonu, to do Media chyba możesz oddać jak Ci nie pasuje.
    Mam nadzieję, że tych Kingsunów nie zaczną sprzedawać na Allegro po 20 złotych, bo to jedna z poszlak, czy Irda dobra :-D
    Ja co prawda nie planuję na razie zakupu nowej Irdy, ale kierowałem się następującymi poszlakami:

Jak cena niższa od 19 do do pieca tą irdę
    Jak płyta z Handset Managerem to do pieca
    Jak nie napisane WYRAŹNIE, że SigmaTel to do pieca

A tak na marginesie i trochę off topic:
    Jak miałem pierwszy telefon z Bluetooth to pognałem do Mediamarkt i kupiłem klucz Bluetooth - za 180zł wtedy. I też lipa, bo choć połączenie z telefonem miałem szybkie i stabilne, to firmowy program do obsługi telefonu nie potrafił skorzystać z tego połączenia. Wysyłałem pliki po BT, a edycję ksziążki, synchronizację z Outlookiem itp po podczerwieni. Teraz takie klucze BT są na Allegro po 30 zł. Ale nadal Nokia PC Suite ich nie obsługuje.
    Niedawno kupiłem myszkę BT Microsoft i wreszcie mam Sinozębny "full serwis". Telefon leży w drugim końcu pokoju, a ja mam możliwości edycji, kopiowania, słania sms-ów, i wszelkiej innej działalności jakby telefon był integralną częścią komputera.
    Morał z tego taki: Sprzęt "niefirmowy" nigdy nie da ci 100% zadowolenia, choćby kupiony za chore pieniądze w markowym sklepie. Za to wszystkie dedykowane do firmowego sprzętu programy dobrze się dogadują z "własnymi" peryferiami, ewentualnie z jednym lub dwoma sprzętami firm trzecich.
    W moim przypadku telefon Nokia, program by Nokia, Bluetooth by Microsoft.

A wszelkie Handest Managery i inne cudowne i uniwersalne oprogramowanie można sobie włożyć... w buty.

Pozdrawiam
    Marek
    Maja1812
    Poziom 1  
    Prześledziłam posty w temacie IrDA i nie znalazłam nic co wyjaśniłoby mój problem. Przy zakupie telefonu Siemens C75 nabyłam także SigmaTela. Sprzedawca powiedział mi, że powinnam ze strony Siemensa pobrać oprogramowanie MPM i wszystko będzie "grało i buczało". Jednak to wcale nie jest takie proste. Oto lista zdażeń:
    1.Widows 98 SE:
    a) instalacja>podłączenie>sprawdzanie czy działa>i nic się nie dzieje>restart
    b) "zaskoczył">odpalam>system zawisł>restart
    c) "zaskoczył">odpalam>coś się dzieje>error>zmiana rozdzielczości ekranu>restart
    d) Zaskoczył">odpalam>Sciągam plik z kompa>error>restart (to tylko skrót wydarzeń)
    Nie mogłam już uruchomić kompa. Padł system operacyjny. Byłam zmuszona instalowac go od nowa i znów miałam "powtórkę z rozrywki".
    Zmieniłam system na XP Profesional z SP1. Dzięki uprzejmości sprzedawcy wymieniłam IrDĘ myśląc, ze może była wadliwa. Niestety znów była "powtórka z rozrywki".
    Jestem upartym i cierpliwym człowiekiem więc postanowiłam się nie poddawać. Nie będzie mi ta "martwa natura" psuć samopoczucia.
    Proszę o jakiekolwiek pomysły na rozwiązanie tej zagadki. Może to wina kompa? Mój repertuar pomysłów jest narazie w stanie zawieszenia.

Pozdrawiam
    Maja
    PO.
    Poziom 20  
    Czy sony ericsson k300i ma fast irdę? W instrukcji nie ma napisane :( .
    Testowałem u siebie ekstrema i niby ma 4Mbps ale kopiował wolno...
    Marco_zg
    Poziom 18  
    Ja też w pewnym sensie sie naciołem, bo kupiłem takom IRDE pod USB w sklepie jakis czas temu. Mam SE K700 i mnie krew zalewała jak miałem coć przesłać do Fona. Nie dośc że co chwila gubiło połączenie to szło jak krew z nosa, 2MB przesyłało tyle czasu że zdązyłem film na kompie sobie obejrzeć a to jeszcze szło. Cisłem to G@#$% w kąt i kupiłem sobie Bluetooth, skończyły się kombinacje i celowanie. Przesył zasuwa jak mały motorek bez żadnych problemów.
    Pozdro..
    Impakt
    Poziom 11  
    Cytat:
    Ja też w pewnym sensie sie naciołem, bo kupiłem takom IRDE pod USB w sklepie jakis czas temu. Mam SE K700 i mnie krew zalewała jak miałem coć przesłać do Fona. Nie dośc że co chwila gubiło połączenie to szło jak krew z nosa, 2MB przesyłało tyle czasu że zdązyłem film na kompie sobie obejrzeć a to jeszcze szło. Cisłem to G@#$% w kąt i kupiłem sobie Bluetooth, skończyły się kombinacje i celowanie. Przesył zasuwa jak mały motorek bez żadnych problemów.
    Pozdro..

wszystko ładnie pięknie co zrobić jak nie ma bluetooth w telefonie lub innym urządzeniu ??
    mocasz
    Poziom 1  
    Hmm... niech mi ktoś z Was powie, czy udało Wam się zainstalować tą irdę SF-620 pod Windows 2003 Server. Ja mam problem - przetestowalem okolo 10 znalezionych sterowników i za każdym razem porażka - podczas instalacji kreator dodawania sprzetu pokazuje komunikat:

"Wystąpil problem podczas instalacji urządzenia:
    Nie znaleziono żadanej sekcji w pliku INF."

Dodam jeszcze,ze ten sam sterownik dziala pod XP.

Z góry dziekuje za wszelkie sugestie.
    Impakt
    Poziom 11  
    bawiłem sie kiedyś wersją trial 180 dni 2003 server to nie działały mi sterowniki do modemu speed touch 330 z xp (do neostrady) z irdą się nie bawiłem bo takowej wtedy nie posiadałem :) sterowniki do modemu ściągnołem ze strony producenta :)
    aro_s-c
    Poziom 13  
    ja dzisiaj kupiłem irde na giełdzie :) gaotong MA620.

sprzedawca powiedział mi tak: weź ta tańszą ES620 ale nie działa!! z każdym sprzętem; lub tą MA620 za 2 zł drożej :)

nie zastanawiałem się i wziąłem tą droższą.
    zainstalowałem drivery, handset managera i wszystko śmiga jak trzeba :D
    lts
    Poziom 2  
    witam,
    cale szczescie, ze natrafilem na to forum przed kupnem irdy. dzieki temu zapewne uniknalem problemow. udalo mi sie zakupic irde firmy hama wykrywana jako sigmatel (na stronie hama kosztuje ponad 120 zl, ale kupilem okazyjnie za 15 zl) mimo drobnych klopotow teraz moge wysylac do swojej nokii 6230 wszystko co chce.
    ale mam pytania:
    mam ustawiona szybkosc przesylu danych na 4mbps a mimo tego wszystko wysyla sie dosc powoli - zeby wrzucic mp3 potrzebuje 10 minut o ile nie wiecej. czy wiecie co z tym zrobic? aha i jestem na xp z sp2, mam tez ustawiony czas oczekiwania na 10 ms i typ urzadzenia vishay.
    a czy komus wyskakuje 'bezpieczne usuwanie sprzetu' zaraz po podlaczeniu irdy? jak sie tego pozbyc?
    z gory dzieki za odp i pozdrawiam
    jendrus147
    Poziom 10  
    kupilem irde MA-620 USB podlaczylem do kompa i zainstalowalem sterowniki z windowsa problem polega na tym ze z kompa ida dane do tel a z tel do kompa nie chca isc co mam zrobic
    jakubbilski
    Poziom 16  
    do its:
    jesli masz urzadzenie pod usb, za kazdym razem kiedy jest podlaczone, powinienes miec ikone "bezpieczne usuwanie..." kolo zegara. chodzi o to, ze przed odlaczeniem urzadzenia na usb (oczywiscie podczas gdy komputer jest wlaczony) ( np jak odlaczasz pendrive`a), powinienes najpierw kliknac na ta ikoke i usunac dany sprzet.

do jendrus147:
    bo do transmisji danych telefon<=>komputer najlepiej uzywac jakiegos oprogramowania dodatkowego, np dla SE "floAt's Mobile Manager" , a dla nokii Oxygen Phone Manager (jakos tak sie to nazywa).
    jendrus147
    Poziom 10  
    MPM3.04.40.43_pl mam taki program i dalej sie nie da wysylac z tel do kompa mam tel simens CXV70 a windows XP
    Impakt
    Poziom 11  
    jendrus147
    Cytat:
    MPM3.04.40.43_pl mam taki program i dalej sie nie da wysylac z tel do komputera mam tel simens CXV70 a windows XP
    przeczytaj moje posty mam ten sam telefon i ten sam program i mi działa
    tomek_czaja
    Poziom 1  
    witam kupiłem sobie IrDE Wireless Bridge i jak przystawiam komórkę z włączonym portem to nic się nie dzieje :/ mam SE k300i nie wiem czym to moze byc spowodowane...jeśli znalazł by się ktoś chętny mi pomuc to proszę na gg:8958838
    jendrus147
    Poziom 10  
    Impakt nie moge sobie z tym poradzic jabys mógl mi podac jakis dokladny opis co mam pokolei zrobic . To co przeczytalem z poprzednich postów nic z tego nie rozumiem mój meil jendrus147(malpa)wp.pl lub numer gg 7922153
    piterFX
    Poziom 27  
    te irdy opisane w tych postach nie benda dobrze spulpracowac w systemem 98 to po pierwsze po drugie jak za taki syf to nie miejcie złudzen ze bebndzie dobrze chodzic po trzecie jesli nie chodzi wam irda to albo jest uszkodzona albo nie umiecie zainstalowac sterowników innego wyjscia nie widze a progrmy do telefonów znjdziecie wszedzie tylko trzeba dobrze poszukac a ten temat zaczyna sie robic juz nudny nic nowego nie wnosi wiec proponuje go zakonczyc bo wszystko zostalo juz powiedziane i opisane
    zgierzman
    Poziom 22  
    piterFX napisał:
    te irdy opisane w tych postach nie benda dobrze spulpracowac w systemem 98 to po pierwsze

Nie zgadzam się. Jak już tu wcześniej napisałem przerzuciłem tych ird chyba ze sześć na różnych komputerach - wszystko SigmaTele. Śmigają dobrze zarówno pod Win98SE jak i XP. Do 98 trzeba zainstalować stery, do XP nie, ale pracują dobrze.
    Nie sprawdzałem jedynie jak z prędkością - do telefonu raczej nie wyciągają 4Mbit, ale transmisja jest na tyle dobra, żeby wysłać sms-a, skopiować jakąś tapetkę, zgrać zdjęcie czy edytować książkę telefoniczną, a wszystko w rozsądnym czasie liczonym w sekundach. Jak ktoś chce przewalić do fona 200MB mp3 to powinien się zainteresować BT ;-)

piterFX napisał:
    po drugie jak za taki syf to nie miejcie złudzen ze bebndzie dobrze chodzic po trzecie jesli nie chodzi wam irda to albo jest uszkodzona albo nie umiecie zainstalowac sterowników innego wyjscia nie widze

Tu się zgadzam częściowo. Rzeczywiście większość ird na allegro to syf ma-620 i jego klony. I zaczynam dochodzić do wniosku, że sterowniki do tego nie dadzą się poprawnie zainstalować: jak już komuś działa to albo bardzo wolno, albo w jedną stronę, albo zrywa połączenie... A do tego sprawdziłem, że stery te zostawiają po sobie straszny syf w systemie i nawet po deinstalacji powodują stresy z podłączeniem innej, działającej irdy. Pisałem o tym w jednym w wcześniejszych postów.

piterFX napisał:
    a progrmy do telefonów znjdziecie wszedzie tylko trzeba dobrze poszukac

Najlepiej na stronie producenta telefonu ;-)

piterFX napisał:
    a ten temat zaczyna sie robic juz nudny nic nowego nie wnosi wiec proponuje go zakonczyc bo wszystko zostalo juz powiedziane i opisane

Popieram ;-)

A przy okazji, czytałeś to:
    Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!
    ?
    jendrus147
    Poziom 10  
    co mam z tym zrobic prubowalem to odinstalowac i zainstalowac na nowo i nic to nie dalo

Dodano po 21 [minuty]:

zalanczam zdjesie
    jacusxx
    Poziom 1  
    Witam kuipilem IRDe KS-959 zainstalowala sie ok bez problemu podkladam kom wlaczam w nim podczerwien i nic probowalem tak z SE k3001 i Nokia 3650 i po wlaczeniu irdy nic sie nie dzieje :(( pomoc gg 1080381 niewidoczny jestem zawsze wielkie dzieki za pomoic
    x3rox
    Poziom 20  
    jacusxx napisał:
    Witam kuipilem IRDe KS-959 zainstalowala sie ok bez problemu podkladam kom wlaczam w nim podczerwien i nic probowalem tak z SE k3001 i Nokia 3650 i po wlaczeniu irdy nic sie nie dzieje :(( pomoc gg 1080381 niewidoczny jestem zawsze wielkie dzieki za pomoic
    Ogólnie to czytaj, co jest wyżej napisane i jak ludzie sobie poradzili z tym problemem .
    piterek-23
    Poziom 32  
    Witam.

Panowie co lepiej kupic: Irde na USB czy zwylka podlaczana do plyty glownej ?

Musi to dzialac z telefonami: Siemens C75, SonyEricsson K300i i z SonyEricsson K700i

Z gory WIELKIE dzieki.
    gulgus6666
    Poziom 15  
    Jeśli chcesz żeby ta irda działała to napewno nie kupuj tanich ird na USB bo to syf.
    Wiem bo mam taką która leży w na półce bo żadko coś wykrywa.
    Chcesz coś normalne kup irde na płytę jeśli płyta ma takią możliwość.
    b3
    Poziom 10  
    ciągnąc temamt mam pytanie...
    do tych co mają irde MA-660.
    Instalując sterowniki do MA-660 instaluja się sterowniki konkretnie do MA-620. Wogóle jak to jest?
    Może to tutaj kryje sie całe unieruchomienie tego urządzenia.
    Do czego służy plik MainApp, w którym są różne polecenia zapisane, które wykrywają całe info na temamt irdy, tylko że tego nigdzie nie ma.
    Czekam na odpowiedź.
    mateusz-w
    Poziom 10  
    Dajcie jakiegoś działającego linka do tych sterów albo jeśli można to na maila: mateusz.89w(malpa)interia.pl
    pawel124
    Poziom 1  
    nie wiem co z moją irdą na starym kompie wykrywała sagema myx7 a teraz mam nowy komp i nokie 7650 i nie wykrywa przedtem bez sterowników dzialala
    prosze prześlijcie mi sterowniki do irdy z tylu pisze 5Vdc 440mA przeslijcie na meila palo121(małpa)vp.pl