Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator chłodnicy włącza a nie wyłącza(uszkodzona klima)Astra II 1.2 16v

13 Maj 2011 12:55 4072 6
  • Poziom 8  
    Witam,mam Astre II 1.2 16v 65 koni
    Otóz zaraz pod odpaleniu autka,włacza zaraz wentylator chłodnicy bezprzerwy i nie wyłącza,natomiast temperatura silnika pokazuje sprawnie i świeci kontrolka chlodnicy

dodam ze auto ma uszkodzoną klimatyzację(jest zdemontowane) i została w nim przewody(rurki) i przewod z kostka do podpiecia chlodnicy wentylatora klimatyzacji.

I mam tu pytanie:
    -czy jesli jest kostka nie podłaczona od klimy to ma wpływ ze wentylator bedzie chodził cały czas?
    -czy mozna jakos zawrzec tą kostkę?
    -czy mam szukac innych przyczyn?
  • Poziom 26  
    Podłącz czujnik ciśnieniowy klimatyzacji.Wepnij wtykę a wentylator bedzie się zachowywał poprawnie.Jak nie widzi tego czujnika to zapala kontrolkę na zegarach i wentylator startuje na max obroty
  • Poziom 8  
    Dzięki,czyli mam dokupić czujnik i wtedy sprawdzę

A jak mam mozliwośc zewrzeć kostkę to w jakim sposób można?
  • Poziom 43  
    W żaden sposób, chyba, że oprócz presostatu chcesz dokupić jeszcze moduł chłodzenia
  • Poziom 26  
    milejow napisał:
    W żaden sposób, chyba, że oprócz presostatu chcesz dokupić jeszcze moduł chłodzenia
    Przeczytaj dokładnie.Klima tam była.Więc wszystko ma,tylko porozłączane,no chyba że moduł chłodzenia też wywalił ale nic o tym nie pisze.
  • Poziom 8  
    Moduł chlodzenia mam,tak sie zastanawiam czy musze dokupic chłodnice z wentylatorem?
    Czy tylko podlaczenie wentylatora klimatyzacji pomoze to?