Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik estradowy wysoko tononowy cewka 2 cale

Maxell90 13 Maj 2011 13:42 2715 14
  • #1 13 Maj 2011 13:42
    Maxell90
    Poziom 18  

Witam posiadam 2 drivery estradowe z cewka 2 cale.Czy one są coś warte? czy będą dobrze grały w estradówkach 3 way?waga 1.5kg czyli nie lipne?to nr aukcji gdzie je kupiłem 1583160791.

0 14
  • #2 13 Maj 2011 17:20
    protone
    Poziom 26  

To są drivery raczej średniotonowe ,nie grają tak wysoko jak podane w aukcji-kończą repertuar przy 8 kHz.Produkt z dalekiego wschodu , sprzedawany pod różnymi markami i bez , stosowany w instalacjach rozgłoszeniowych.

0
  • #3 13 Maj 2011 17:45
    Maxell90
    Poziom 18  

czyli jednum słowem sie wy..... bez mydła;/ nic z tego nie bedzie:( kurde taka cena dlatego kupiła a teraz to cholera

0
  • #4 13 Maj 2011 18:38
    protone
    Poziom 26  

Ja zamontowałem kiedyś takie do kolumn używanych tylko do nagłaśniania małych imprez sportowych, przez komentatora.Nieźle spełniają swoją rolę do dzisiaj.

0
  • #5 13 Maj 2011 19:07
    Maxell90
    Poziom 18  

Mają być używane na dyskotekach apelach.No wszędzie była promocja to się skusiłem.Popełniłem błąd?Dziwnie dla mnie grają może dla tego że miałem piezo wcześniej.A moze wymiana cewki na jakąs by poprawiła jakość?

0
  • #6 13 Maj 2011 22:18
    DDN
    Poziom 31  

Wiesz no niema co plakac nad rozlanym mlekiem. Pomysl nad teoretyczna zwrotnica 12db o odcieciu od 1,5khz do tego supertweeter grajacy od 9khz wiec nie powinno byc zle. Kwestja dobrania elementow zwrotnicy,w sumie zabawy z tym.

0
  • #7 13 Maj 2011 22:28
    Maxell90
    Poziom 18  

Kurde... mam już tak ładne kolumny i jeszcze 4 głośnik dostawać mam... a niech to...a może jakiś inne drivery kupić a te walnąć w kont niech sobie leża i tyle.A niech to 60 dych się poszło kochać:(

0
  • #8 14 Maj 2011 10:34
    DDN
    Poziom 31  

Powiedz lepiej co to za paczki,jakie podzespoly i reszta osprzetu wtedy bedzie nam latwiec cos doradzic. Moze niejest az tak tragicznie bys mial odstawiac je na "potem" system 4drozny tez dobra sprawa jesli az tak nie liczy sie idealna reprodukcja dzwieku,skoro to maja byc dyskoteki to liczy sie halas i zrozumienie wiec i moc a tak 4glosniki kazdy inna sekcje bedzie gral wiec dobry pomysl nawet.

0
  • #9 14 Maj 2011 10:47
    Maxell90
    Poziom 18  

Bas to alphard hw 1000 może kiedyś będzie stx lub jakiś inny 25 cm,średni to hannsen 16 cm,wysoki to driver piezo a chciałem inny.Leci to na eltronie 100u,do tego subwoofer eminence beta 12A,później będzie odwrotka albo jakiś inny na celestionie k15-200t,Do tego mam jeszcze odsłuch na alphardzie 20 cm szeroko pasmowy z tą tubką zamiast kopułki + driver motoroli piezo,mam jeszcze 2 nadstawki po tuningu vk które grają tylko z 2 wzmacniaczami przy pomocy aktywnego crossovera.Odsłuch jest napędzany eltronem 60U a wysokie tony będą szły z eltrona 30 do vk,Niedługo będę posiadał power mixer box elektronics ale wersja biała. spm 200.crossover behringer.Nadstawki wyglądają tak. Vk wiem może i nie są najlepsze ale po w wzmocnieniu i podłączone pod aktywna zwrotnice jest o jakość leprze niż zrobione fabrycznie.Głośnik estradowy wysoko tononowy cewka 2 cale

0
  • #10 14 Maj 2011 12:02
    DDN
    Poziom 31  

O mamo ale "misz masz" po co sobie utrudniac zycie i mordowac uszy od nadmiaru mnogosci roznego dzwieku...prosta jedyna rada i metoda by gralo-sprzedaj to wszystko co masz,zostaw sobie horny,narozniki uchwyty i inne akcesoria reszta (do pieca)albo na ognisko. Uzbieraj kase i kup jeden dobry wzmacniacz do tego sie za jakis czas przy pomocy ludzi z elki dorobi 3drozne lub 2 paczki z 15" midbasem i dobrym driverem. Niema co dokladac,kombinowac i ludzic sie ze "a moze zagra"

1
  • #11 14 Maj 2011 12:27
    protone
    Poziom 26  

Jak wyżej-posprzedawać ,zrobić jedne a porządne.

0
  • #12 14 Maj 2011 20:30
    Maxell90
    Poziom 18  

Powiem tak grałem juz na nich i nei sa takei trzagiczne

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

A zapomiałem dodać mam jeszcze pulpit mixerski elektroniki.Szkoda mi to wszystko sprzedawać bo dużo włożyłem pracy w te kolumny.Może wymienić głośniki?Obudowa liczona była.Nie robiłem tego na tego byle jak.

0
  • #13 15 Maj 2011 13:45
    DDN
    Poziom 31  

Ale jak chcesz miec cokolwiek grajacego to nie tedy droga jaka idziesz. Nie sposob nakupic sprzetu,glosnikow marnej jakosci i czasem nie wiedzac co to wogule jest a potem zrobic z tego "nic sensownego" amplimixer i 2paczki ci wystarcza. Chyba ze system podzielony czyli mixer,koncowka x2 ,crosower, 2gory + 2doly

0
  • #14 15 Maj 2011 15:36
    Maxell90
    Poziom 18  

w sumie vk dostałem od taty bo miał je przy technicsie, nadstawki nawet grają ciekawie i lepiej niż szkolne 1x12 i driver lub 1x15 i driver lepiej to gra nie wiem czemu ale nie ma tak sztucznego dźwięku i wszystko słychać

0
  • #15 18 Maj 2011 20:01
    Maxell90
    Poziom 18  

Na tych moich estradówkach nawet ok jest daleko słychać.Problem jest z basem i zwrotnicą która nie jest najlepsza.Dziwi mnie fakt ze podczas mowy głośnik lata jak szmata dlaczego? Wina wzmacniacza zwrotnicy?Głośniki wymienię na stx 25 albo jakiś dobry w cenie stx średni tez chyba ale z koszem zamknięty drivery będę mieć image stan line.

0