Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obliczenie wartości początkowych linii energetycznej

13 May 2011 14:11 1365 4
  • Level 25  
    Witam dostałem w szkole za zadanie obliczenia linii napowietrznej głownie obliczenia napięcia początkowego, mocy czynnej i biernej Początka linii. I podała tylko z końca linii U2 = 400kV; P2 = 560MW i Q2kvar = 184,1 Jest to możliwe tylko z takimi danymi czy nie bo mi się wydaje że brakuje tu takich danych jak długości linii i rodzaju przewodu potrzebne do obliczenia rezystancji przewodu.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of the Technical section
    Proszę posługiwać się poprawnymi symbolami jednostek technicznych. Przypominam podstawowe:
    wat [W] - piszemy "watów"
    kilowat [kW] - piszemy "kilowatów"
    amper [A] - piszemy "amperów"
    wolt [V] - piszemy "woltów" (a nie "voltów")
    kilowoltów [kV]
    Proszę o poprawienie postu.
  • Level 25  
    Witam ponownie.
    Znalazłem w internecie instrukcje obsługi obliczenia mojego zadania ale coś mi nie wychodzi i to zaraz na początku.
    Tu jest adres do tej instrukcji:
    http://www.pwsz.pila.pl/uploads/dydaktyka/ip-lele-analiza-pracy-linii-elektr.pdf

A problem wygląda tak na stronie 15 jest opisane krok po kroku co trzeba liczyć i pojawia się problem przy 1 wzorze:(

DPjB = U^2*G/2 i z tego wychodzą mi niebotyczne moce rzędu GW wydaje mi się że źle liczę GL i dalej BL bo tu wzoru na to nie ma :(
    ktoś doradzi jak to na początku zacząć ?
  • Level 34  
    Na początek musisz przyjąć jakieś parametry G i B linii energetycznej, których nie masz podanych w zadaniu.
  • Level 25  
    A można te parametry wyliczyć wybierając przewód AFL 8 525mm2 i linia ma mieć długość 100km ?