Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZASILACZ MODECOM MC 530 CARBON BOX czy dobry wybór?

jump$ 13 May 2011 17:14 5007 19
    jump$
    Level 20  
    Witam. Bez namysłu zamówiłem ten zasilacz http://www.modecom.pl/specyfikacja.php?id=662&category=6&lang=pl ,nie wiem czy dobrze?, ale powinien być pewnie lepszy niż standardowy zasilacz "atrapa" razem z obudową Colorsit?
    Moja konfiguracja:
    -płyta gl. MSI P35 NEO F
    -CPU INTEL CORE 2 QUAD Q6600 2400 MHz
    -HDD WD 500GB Scorpio Black 7200 16MB SATAII, (+ czasem WD Caviar black 320GB ATA)
    -RAM 6GB DDR2 GOODRAM 800
    -Gigabyte NVidia GeForce 8600 GTS 256 MB GDDR3
    -DVD'RW LITEON Light Scribble 24x
    -PANEL LCD MODECOM
    Czy będzie dobrze?
    Kasek21
    Level 43  
    Możesz się wycofać z tego zamówienia?

W cenie tego modecom'a są o wiele lepsze konstrukcje.
    dt1
    Admin of Computers group
    Jeśli korzystasz ze sprzedaży wysyłkowej jeśli mi dobrze wiadomo możesz odesłać towar bez podania przyczyny - stracisz jedynie tyle, co za wysyłkę w dwie strony.

Zastanawiałbym się, czy za taki zasilacz dać 100PLN, bo ponad 200 to on na pewno nie jest wart...
    jump$
    Level 20  
    dt1 wrote:
    Jeśli korzystasz ze sprzedaży wysyłkowej jeśli mi dobrze wiadomo możesz odesłać towar bez podania przyczyny - stracisz jedynie tyle, co za wysyłkę w dwie strony.

:cry: Na stronie sklepu jest podana informacja że nienaruszony towar mogę odesłać w ciągu 10 dni
    Quote:
    Zastanawiałbym się, czy za taki zasilacz dać 100PLN, bo ponad 200 to on na pewno nie jest wart..

Możesz dać mi kilka powodów dlaczego to jest wg. ciebie szajs?

Czy będzie tak tragicznie?, ja w tej chwili na konfiguracji którą podałem powyżej ciągnę zasilaczem COLORSIT EN60950 350W. I nic takiego się nie dzieje, czasem piszczy przy grach.
    CISZA, Wy specjaliści nic więcej nie powiecie na ten temat?
    wlw_wl
    Level 38  
    ColorsIT wymieniasz na Modecoma... Co tu jest do komentowania, to się samo komentuje.

Przy zakupie na odległość masz 10 dni na odstąpienie od umowy kupna sprzedaży, klauzula o nie naruszeniu towaru nie jest z przepisami zgodna, bo masz prawo rozpakować, przetestować i dopiero wtedy zrezygnować. A to dlatego, ze nie możesz tego zrobić przed zakupem. Przyczyny odstąpienia od umowy nie musisz podawać.
    W tej cenie możesz dostać wiele dobrych i sprawdzonych konstrukcji, chociazby OCZ StealthXStream.
    wlw_wl
    Level 38  
    Stealth jak i Mod nie są już produkowane, dlatego w domyśle jest Stealth 2 i Mod Pro.
    Dra98
    Moderator of Computers service
    jump$ wrote:

Możesz dać mi kilka powodów dlaczego to jest wg. ciebie szajs?

Czy będzie tak tragicznie?, ja w tej chwili na konfiguracji którą podałem powyżej ciągnę zasilaczem COLORSIT EN60950 350W. I nic takiego się nie dzieje, czasem piszczy przy grach.
    CISZA, Wy specjaliści nic więcej nie powiecie na ten temat?

Specjalistą nie jestem jednak kilka słów pozwolę sobie napisać.
    To nie jest jakiś tragiczny zasilacz lepszy niż feel czy Logic, po prostu nie jest wart swojej ceny. Ponadto nawet w niezbyt tanim Komputroniku kosztuje 169 zł. W cenie 220-230 można kupić niezły zasilacz z certyfikatem 80, którego on nie posiada [co też o czymś świadczy].
    Porównując kilku letni PSU Pentagram 460W PSF-460-P12S który ma chyba lepsze parametry linii 12V bo 17A i 18A natomiast ten Modecom ma 17A dla każdej.
    Jednym zdaniem nie ma tragedii ale szału też nie ma i zdecydowanie za drogo.
    helmud7543
    Level 43  
    Ludzie, bez przesady. Fakt, że za tą cenę przepłacił. Ale na pewno nie jest to "bubel". To całkiem przyzwoity i bezpieczny zasilacz (chociaż powtarzam: za tą cenę można mieć dużo lepszy). Szkoda, że autor najpierw zamówił a potem pyta o opinię.
    0__0
    Level 30  
    Ale jest tez jedna zaleta - modecom ma szybki serwis , nowy zasilacz jest juz za pare dni gdzie z takich ostatnio reklamowanych przez firme w ktorej pracuję np - tagan 1.5 miesiaca i w koncu po telefonicznej awanturze łaskawie zrobili korektę , corsair 2 tygodnie , ocz tez 2 tygodnie .
    IceMan1988
    Level 11  
    O ile Modecom zasłużył sobie na kiepską reputację zasilaczami z linii Feel, to wręcz przeciwnie jest w przypadku wyższych linii. Do wymienionego sprzętu dołączyłbym używany przeze mnie z powodzeniem przy dość analogicznej konfiguracji Modecom Premium 500 (2x tańszy od zamówionego). O ile autor tematu nie ma zamiaru posiadać P.I.M.P.-kompa, bądź wyczynowej bestii, to taki model w zupełności wystarcza i przy tym nie zżera portfela przy zakupie.
    Kasek21
    Level 43  
    IceMan1988 wrote:
    O ile Modecom zasłużył sobie na kiepską reputację zasilaczami z linii Feel, to wręcz przeciwnie jest w przypadku wyższych linii

"zasilacze niepewne, niesprawdzone. Chodzą wieści na forach o ich wyższości względem starszych Feelów, ale nikt tej wyższości jeszcze nie udowodnił, obciążając je do 100%. Ergo: nieznana stabilność, nieznane tłumienie tętnień, nieznana sprawność. Znane okablowanie i linie +12V – oba aspekty nie zachwycają"
    IceMan1988
    Level 11  
    jump$ wrote:
    IceMan1988 wrote:
    O ile autor tematu nie ma zamiaru posiadać P.I.M.P.-kompa, .
    możesz mi jaśniej wytłumaczyć o co ci chodzi bo nie rozumiem :D

[OT]Właściwie to takie skojarzenie związane z motoryzacją ;) Chodzi o przesadnie błyszczące, wybajerzone samochody, którymi można się pokazać, ale do życia to te bajery w ogóle są nie potrzebne. Czasem też można niepotrzebnie wydać kasę na "markowy" sprzęt, ale pożytek z tego tylko taki, że można pochwalić się koledze zakupem sprzętu takiej i takiej firmy. Niekiedy w przypadku sprzętu komputerowego "marka" to jedyna opcja, ale nie raz odgrzebując dość obiecujący, choć niemarkowy sprzęt wychodziłem z takiego biznesu z zadowoleniem i grubym portfelem.[/OT]

Kasek21 wrote:
    IceMan1988 wrote:
    O ile Modecom zasłużył sobie na kiepską reputację zasilaczami z linii Feel, to wręcz przeciwnie jest w przypadku wyższych linii

"zasilacze niepewne, niesprawdzone. Chodzą wieści na forach o ich wyższości względem starszych Feelów, ale nikt tej wyższości jeszcze nie udowodnił, obciążając je do 100%. Ergo: nieznana stabilność, nieznane tłumienie tętnień, nieznana sprawność. Znane okablowanie i linie +12V – oba aspekty nie zachwycają"

Zapomniałeś dodać początku tego cytatu - są w nim wypisane jeszcze serie Feel, Feel II. A opinie wkładające do jednego worka zasilacze po 70 zł i zasilacze po 140 zł można IMO między bajki włożyć. Ale ze specjalistą kłócić się nie będę. Zasilacz brałem dopasowany do oferty sklepu, w którym kupowałem pozostały sprzęt i przy dość ograniczonym budżecie ten model był najlepszą opcją (lepsze modele były droższe, i to niemało). Może sytuacja się od tamtej pory zmieniła. Nie słyszałem też wtedy o masowym zaklejaniu zasilaczy Feel etykietkami Premium, o czym dość żarliwie pisze się na forach (jako że to jest jedno i to samo). Jeśli mój Premium, przepraszam, Feel padnie, dam znać w tym wątku, o ile nie będzie uprzednio zamknięty i zasypany kilkuletnim kurzem :wink: . EOT z mojej strony, bo autor wątku z pewnością nie chce czytać o wyższości czy niższości jednej marki, ale dostać konkretne propozycje zasilacza wystarczającego pod wymagania i nie przerastającego wymagań jego sprzętu. Pozdrawiam!
    jump$
    Level 20  
    Mi komputer potrzebny jest do pracy, nie do zabawy. Nie mam komputera kl. I tylko kl. III-IV czyli ten zasilacz powinien wystarczyć pomimo tego że przepłaciłem,jak coś to odeślę i kupię inny zasilacz.
    helmud7543
    Level 43  
    Wystarczy z nadmiarem. Tak jak napisałem - zasilacze MODECOM nie są z wysokiej półki ale mimo wszystko to przyzwoite produkty.
    wlw_wl
    Level 38  
    No nie wiem czy takie przyzwoite, osobiscie uzywalem Feel od I do III, pierwsze, co sie rzucalo w oczy to zwory zamiast elementow na PCB w sekcji filtrujacej przed PFC.
    Carbon to podobno ladniejszy Feel, wiec nie spodziewam sie w srodku rewelacji.

Co do argumentu ceny, ktory padl - patrz toyota i lexus. Pod maska to samo, inne opakowanie i cena 5x wieksza. To samo bylo z niby super zasilaczami Rasurbo czy jak im tam - extra marka, dopoki nie okazalo sie, ze wszystkie modele maja w srodku ta sama chinszczyzne, tylko nalepki inne.

Kolejny przyklad, Zalman ZM x00-HP, beQuiet E5 i OCZ - w srodku we wszystkich to samo, a Zalman od OCZki ponad dwa razy drozszy byl.