Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer wyłącza się co kilka godzin

wojtekdpo 24 May 2011 18:25 5458 39
Ochrona Domu
    wojtekdpo
    Level 9  
    Siwa. Zużyć całość?
  • Ochrona Domu
  • Ochrona Domu
    rotarski
    Level 11  
    Warto dodać, że ponieważ Thorton nie posiada obudowy, to smarujesz sam rdzeń procesora, nic więcej, bo możesz nieźle narozrabiać ;)
    Kosa1337
    Level 26  
    oczywiście najlepszym zródłem temperatur jest bios tylko pytanie jak sprawdzić pod obciążeniem temperature w biosie. Temperatura za wysoka! jak po wyłączeniu miał on 67* to ciekawe ile było w trakcie pracy. Dodatkowo mógł byś sprawdzić czy jest włączona ochora przed przegrzaniem i na ile *C jest ona ustawiona.
    wojtekdpo
    Level 9  
    Okej. Położyłem pastę, przeczyszczając wcześniej i rdzeń i radiator. uruchomiłem kompa i załączyłem CPU Cool i pokazało mi 47 C. Teraz po jakiś 5 minutach jest 55 C. Może lepiej wymienić procka? To kilka dyszek max. Jaki będzie pasował w miejsce XP 200? Może 2800 Barton?

Dodano po 13 [minuty]:

Stanęło na 58 i spadło do 57...
    wojtekdpo
    Level 9  
    Niestety dalej się włącza :(
    adamadi33
    Level 43  
    Takie śmieszne zachowanie temperatury i inne rzeczy może tylko oznaczać awarię zasilacza.Podaj napięcia zasilacza.
    wojtekdpo
    Level 9  
    Zasilacz był zmieniany i to samo.
    k45i89o98j66
    Level 19  
    Właśnie robiłem dziś płytę Asrock K8Upgrade, problemem był mały kondensator 1000uF 6,3V w okolicach Chipsetu NF-3.Chipset grzał się do 65 stopni i oddawał ciepło temu kondensatorowi .Trwało to 6 lat aż kondek spuchł.Lekarstwem była wymiana kondensatora na nowy o tych samych parametrach, zmiana sposobu chłodzenia chipsetu (dodatkowy wiatraczek na powierzchni radiatora chipsetu) i nowa pasta na chipset.Płyta chodzi jak marzenie.