Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączenie lodówki - czy może wpłynąć na jej żywotność

Ojciec_H 13 Maj 2011 22:30 3462 3
  • #1 13 Maj 2011 22:30
    Ojciec_H
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    W domu od pewnego czasu mam dwie lodówki, jedna główna do codziennego użytku, druga "pomocnicza" używana w trakcie imprez rodzinnych, świąt itp wtedy gdy nie mieścimy się z zapasami w podstawowej lodówce.
    Lodówka pomocnicza używana przez ok 3-4 dni średnio raz na 3 miesiące.
    No i teraz pytanie, czy jeśli będę lodówkę wyłączał za każdym razem po imprezie i włączał przed następną imprezą (przerwa między wyłączeniem a włączeniem ok 2-3 miesiące) na kilka dni mogę jej tym zaszkodzić?
    Chciałbym ją wyłączać bo szkoda mi kasy na prąd a i tak w niej nic nie trzymam.

Z góry dzięki za informacje i rady.

0 3
  • #2 13 Maj 2011 22:36
    nares
    Specjalista AGD

Jeżeli ta pomocnicza pochodzi z lat 80-90tych, to możesz tak robić. W nowszym, szczególnie tańszym sprzęcie, istnieje duże prawdopodobieństwo rozszczelnienia w trakcie długotrwałego postoju.

0
  • #3 13 Maj 2011 22:44
    REVISOR
    Poziom 25  

Witam, to może alternatywnym wyjściem było by ustawienie regulacji temperatury w lodówce na jak najwyższa o ile już tak nie jest zrobione, wtedy agregat będzie się uruchamiał o wiele rzadziej i lodówka mniej prądu by zużywała a jednocześnie była by gotowa do "pracy" w każdej chwili. A propos tych nowszych co z nimi jest że mogą się rozszczelnić czyżby część instalacji robili już z tworzywa :-)?

0
  • #4 14 Maj 2011 08:04
    Ojciec_H
    Poziom 9  

Lodówka jest nowa Amica 222.3 - kupiłem ją ok miesiąc temu.

1