Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik C.E.SET MCA 38/64-148/TH5 z pralki BRANDT WTM0912KD/DP

Szaczek 13 Maj 2011 23:00 4047 5
  • #1 13 Maj 2011 23:00
    Szaczek
    Poziom 9  

Witam.
    Mam pytanie do znawców tematu jakie łożyska do silnika C.E.SET MCA38/64-148/TH5.
    Strasznie szumi łożysko od strony paska i trzeba wymienić a niestety te oryginalne nie jest opisane. Przy okazji proszę o jakiś opis rozbierania i wymiany łożysk w tym silniku lub czy można ten silnik zamienić jakimś innym
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 5
  • #2 15 Maj 2011 08:30
    mieciop
    Poziom 18  

Cześć!
    zanieś łożysko do sklepu dobiorą bez problemu. Co do wymiany to trzeba mieć ściągacz i zestaw do nabijania łożysk.

0
  • #3 15 Maj 2011 12:38
    Szaczek
    Poziom 9  

Witam
    Właśnie byłem w sklepach u siebie z silnikiem i nie potrafili dobrać nic konkretnie. Mówią że albo 6203 albo 6204. Albo, albo. Czy mogę prosić kogoś o konkrety jakie łożysko do tego silnika.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 15 Maj 2011 12:46
    axxx
    Specjalista AGD

Zazwyczaj idą 6202ZZ

0
  • #5 15 Maj 2011 18:33
    zhudomel
    Specjalista AGD

Producenci pralek nie przewidują wymiany łożysk w silniku, tylko cały silnik, więc nie podają informacji jakie tam są łożyska. Dlatego naprawa polega na tym, że rozbiera się silnik, sprawdza jakie są łożyska i wymienia. Wątpię, żeby ktoś, kto rozbierał identyczny silnik, zapisał jakie są tam łożyska i mógł podać tą informację.
    A tu masz opis jak się to robi: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1988289.html

0
  • #6 15 Maj 2011 20:11
    skryn
    Admin grupy AGD

Szaczek napisał:
    Właśnie byłem w sklepach u siebie z silnikiem i nie potrafili dobrać nic konkretnie. Mówią że albo 6203 albo 6204. Albo, albo. Czy mogę prosić kogoś o konkrety jakie łożysko do tego silnika.

A czy ten silnik w lokomotywie pracuje? Czy w jakimś kombajnie rolniczym?
    Czy ci pracownicy sklepów mają gdzieś rozum, ze proponują do silnika pralkowego łożyska o rozmiarze 6204? Koniec świata...
    Wszystko w temacie zostało już powiedziane. Tylko nie próbuj młotkiem nabijać nowych łożysk.
    Nie, daj sobie na luz i zatargaj motorek do zakładu przezwajania silników. Tam się tym profesjonalnie zajmą. Tobie ta sztuka nie grozi.
    Amen.

0