Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera dowolna, co daje HDMI, różnica MPX

Venom132 14 Maj 2011 09:05 1584 4
 • #1 14 Maj 2011 09:05
  Venom132
  Poziom 11  

  Witam.
  Przymierzam się do kupna kamery. Niektóre mają podłączenie USB lub/i HDMI.
  Co daje połączenie kamery do hdmi (domyślam się, że w karcie graficznej, bo tylko tam mam takie wejście). Czy będę mieć możliwość, używania jej jak kamery internetowej? Jakie konkretnie daje możliwości wejście hdmi?

  No i jeszcze jedna sprawa.

  Czy w kamerze mpx ma duże znaczenie?
  Głównie napaliłem się na te dwie kamery. Ogólnie samsung oczywiście lepszy, więcej/lepsze możliwości, no i znana i poważana firma, ale jednak ta druga ma 10 mpx i to mnie męczy.
  Która lepsza :)?:
  Samsung HMX-H200
  Praktica DVC 10.4 HDMI

  0 4
 • #2 14 Maj 2011 22:43
  kreslarz
  Poziom 35  

  Samsung zoom optyczny 20x.
  Praktica zoom optyczny 12x.
  Inne parametry również zdecydowanie przemawiają za Samsungiem.

  0
 • #3 14 Maj 2011 23:26
  Venom132
  Poziom 11  

  USB daje możliwość używania kamery jak internetowej. HDMI też?
  I jak z tymi MPx? Mi się wydaje, że to tylko do aparatu, ale nie wiem do końca, wolę się dopytać.

  0
 • #4 15 Maj 2011 18:32
  Trabi
  Poziom 36  

  USB pozwoli Ci na używanie kamery jako internetowej; nie wiadomo tylko jak będzie wyglądać sprawa zasilania - kamera dłuższy czas "nie używana" (brak naciśnięcia przycisków) sama potrafi się wyłączyć.
  Co do HDMI - nie wiem czy wówczas będzie działać jako internetowa. Obawiam się, że nie.
  A co do rozdzielczości, to na wiele sie nie zda. TV i tak obetnie Ci to do swoich możliwości. Bierz taką która potrafi kręcić w HD - jeśli zależy Ci na filmach HD. Bo w SD nagrywa każda :)

  0
 • #5 15 Maj 2011 18:58
  Venom132
  Poziom 11  

  Z tego co wyczytałem ta kamera nie działa jako internetowa, nie ma takiej opcji, jednak z tego co pamiętam był pewien program, który to umożliwiał. Zobaczę gdy ją dostanę. Zdecydowałem się na samsunga, więc jakoś w następnym tygodniu (wtorek-czwartek) dostanę ją i zobaczę, co można a co nie.

  Jeżeli hdmi nie da możliwości używania jako internetowej nie ma problemu, ale gdy to podłączę do komputera, to jaka będzie różnica między usb, a hdmi?
  Nie zapominajmy, że wejście hdmi jest w karcie graficznej, więc raczej o przesyłaniu danych nie ma mowy. Ja odnoszę wrażenie, że wejście hdmi jest raczej do telewizorów/monitorów, natomiast nie wiem co się stanie, gdy podłącze je do komputera. Z resztą, tak jak pisałem - gdy ją dostanę, to się wszystkiego dowiem.

  Może się wydawać, że zadaje głupie pytania (choć zawsze się usprawiedliwiam, że nie ma głupich pytań, lecz głupie odpowiedzi), ale to będzie w sumie moja pierwsza kamera cyfrowa. Nigdy się tym nie interesowałem, aż do ostatniego czasu, kiedy to zauważyłem w ilu sytuacjach kamera byłaby przydatna.

  0
  Szukaj w 5mln produktów