Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwis robiący reballing z gwarancją? (HP Pavilion DV6000)

ladovnik 14 Maj 2011 13:06 3584 16
  • #1 14 Maj 2011 13:06
    ladovnik
    Poziom 14  

Witam. Mam laptopa HP PAVILION DV6000. Jest martwy. W serwisie komputerowym (nawet dwóch) zdiagnozowali, że uszkodzona jest płyta główna, i że w tym modelu często robią się zimne luty przy mostku północnym/południowym lub chipsecie VGA. To samo wyczytałem w sieci. Myślałem nad oddaniem tej płyty głównej do serwisu wykonującego reballing, ale większość takich serwisów daje gwarancje tylko na 1 - 4 miesiące. Czy znacie serwis, który dałby dłuższa gwarancję (z rok albo więcej) ?

Pozdrawiam,
    ladovnik

• #2 14 Maj 2011 16:15
    Jack78
    Poziom 14  

W Gliwicach znalazłem serwis, który dawał bodajże 6 m-cy. Nie pamiętam już nazwy, ale po wpisaniu w google "reballing gliwice" dało się ich namierzyć. Na dłuższą gwarancję jeszcze nie trafiłem.

• #3 14 Maj 2011 16:17
    ladovnik
    Poziom 14  

To trochę za mało, bo słyszałem, że po reballingu (przynajmniej w przypadku laptopów), po kilku miesiącach znowu robią się zimne luty... a to nie interes dawać płytę główną co parę miesięcy do ponownego reballingu za 300zł...

• #4 14 Maj 2011 17:38
    FlyBoy
    Poziom 28  

Jeżeli zdiagnozowany układ pochodzi z wadliwej serii to nie sądzę aby jakikolwiek serwis dał Ci dłuższą gwarancję na reballing. Nie jest to problem z zimnymi lutami pomiędzy układem a pcb, tylko jest to kwestia utraty połączenia pomiędzy rdzeniem układu a jego podstawą z laminatu. To połączenie de facto wykonane są również ze stopu cyny i dlatego po reballingu układ "wstaje" na jakiś czas.
    Jeżeli chcesz mieć gwarancję na rok, to szukaj serwisu, który wymieni Ci wadliwy układ na sprawny.

• #5 14 Maj 2011 17:40
    ladovnik
    Poziom 14  

Czyli zamiast naprawiać luty tego chipsetu, wymieni go na inny, który nie jest wadliwy?

• #6 14 Maj 2011 17:43
    Jack78
    Poziom 14  

Na reballing dłuższej gwarancji nie dostaniesz. Jedyna szansa, jak napisał poprzednik to wymiana wadliwego chipsetu.
    A moja rada to więcej nie kupować laptopów HP czy Compaq. Ja od jaki 8 lat jestem wierny marce Dell i jeszcze się nie zawiodłem. Serwis rewelacja, a do tego praktycznie nie trzeba z niego korzystać.

• #7 14 Maj 2011 17:48
    ladovnik
    Poziom 14  

Tylko pytanie, czy do tego laptopa (HP Pavilion dv6000, model dv6150eu) można wsadzić jakikolwiek inny chipset? I jakie są szanse, że po paru miesiącach nie obdarzy mnie on zimnymi lutami, tak jak ten fabryczny? Ten oryginalny chipset to NVIDIA C51MV.

No i pozostaje jeszcze kwestia tego typu, czy serwis będzie w stanie określić przed naprawą, że to na 100% chipset płyty głównej, bo to są tylko moje domysły, wynikające z porównania objawów z diagnozami innych osób.

• #8 14 Maj 2011 19:17
    Phantom69
    Poziom 16  

To nie tak... nie da się wsadić innego chipsetu... Po prostu wsadzą ten sam chipset ale na przykład z innej serii - czy mniej wadliwej to się okaże jak będziesz go używał... Takie jest niestety życie...

• #9 14 Maj 2011 19:22
    ladovnik
    Poziom 14  

Jeśli dadzą gwarancje na rok lub dłużej, to ok, ale jak dadzą na krócej, to nie ma sensu, bo to na pewno byłby ten sam bubel co fabrycznie montowali w tej serii.

A jak oceniacie pomysł podgrzania tego chipsetu gorącym powietrzem w nadziei samo-naprawienia zimnych lutów?

• #10 14 Maj 2011 19:45
    Jack78
    Poziom 14  

Znajomy miał robiony taki "pseudo reballing" i niestety efekt jest krótkotrwały. Pomogło na niespełna miesiąc, więc raczej szkoda czasu i zachodu.

• #11 14 Maj 2011 19:51
    ladovnik
    Poziom 14  

Dobrze byłoby chociaż na miesiąc, wtedy bym się przekonał czy to aby na pewno chipset, a nie coś innego. Mam dostęp do takowej lutownicy, więc popróbuję coś z tym zrobić.

• #12 16 Maj 2011 10:27
    ladovnik
    Poziom 14  

Dzisiaj podłączyłem u kolegi tego laptopa do zasilacza i okazało się, że włącza się, ale nie ma obrazu. Wszystkie diody się świecą, przyciski od głośności działają. Po włączeniu jest jeden długi pisk i dwa krótkie. Podejrzewam ze to chipset karty graficzne musi iść do reballingu. Ale dają tylko 3mce gwarancji. Jak myślicie, ile to podziała po reballingu? Warto zaznaczyć, że laptop był już 4 razy w serwisie (są nalepki na obudowie) ale nie wiem dlaczego i gdzie bo dostałem go za darmo od znajomego.

• #13 16 Maj 2011 12:36
    Kodi14
    Poziom 23  

Pisałem Ci już w innym temacie, żebyś wymienił chipset na ten z innej serii czyli o ile pamiętam wypust od roku 09+ są już mnie wadliwe niż te wcześniejsze, koledzy wyżej też Ci to pisali a Ty się dalej pytasz o to samo. Z wymianą chipsetu naprawa powinna wyjść tak z minimum 400zł (zależy ile serwis weźmie za swoją robotę, bo taki chipset to kwestia koło 200-250zł z tego wypustu po 09+ jakoś tak mi się wydaje.

• #14 16 Maj 2011 17:49
    ladovnik
    Poziom 14  

A da się jakoś sprawdzić, z jakiego roku chipset mi w serwisie zamontowali? I pytanie, czy oni montują nowy, czy używany z odzysku?

• #15 16 Maj 2011 18:43
    Kodi14
    Poziom 23  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1989469.html w tym temacie znajdziesz odpowiedź na swoje pierwsze pytanie, a drugie jest bardzo głupie, ponieważ skąd mam wiedzieć bedą w Koszalinie, jak działa serwis gdzieś w Krakowie? Skąd mam wiedzieć czy oni montują używane, czy nowe, czy mówią Ci, że osadzają nowe, a tak naprawdę, że są to te z odzysku, przekulkowane? Troche wyobraźni, nie zadawaj takich pytań, bo skąd mamy to wiedzieć? Znajdź jakiś polecony serwis, albo jakiś pewny i tyle. Oczywiście powinno się wlutowywać nowe, bo jest to najpewniejsze, ale jak działają serwisy w Twojej okolicy, to już inna sprawa.

• #16 18 Maj 2011 22:03
    gerlach38
    Poziom 16  

Elvikom przy wymianie układu na nowy daje gwarancję 12 miesięcy. Czy akurat dotyczy to twojego modelu nie wiem.Zawsze można do nich napisać i się dowiedzieć.

• #17 19 Maj 2011 07:42
    piotum
    Poziom 16  

[quote="Phantom69"]To nie tak... nie da się wsadić innego chipsetu... Po prostu wsadzą ten sam chipset ale na przykład z innej serii - czy mniej wadliwej to się okaże jak będziesz go używał... Takie jest niestety życie...[/quote]

W twoim laptopie da się wsadzić inny most. Zamiast SP100 można zastosować G6100 a te występują z D/C 10 i są trwalsze. Koszt takiej wymiany to ok 500 zł, ale aby mieć pewność, że laptop powróci do stanu swojej młodości powinno się wymienić oba - most północny i GPU... a to daje koszt ok 600-700 zł. Zastanów się więc nad opłacalnością naprawy. Przyzwoity serwis nawet nie zechce rebalować starego SP100 - nie mówiąc już o gwarancji. Ratuje Cię tylko wymiana układów. Wymiana płyty też nie da Ci gwarancji, że układy są nowe i problem szybko nie powróci.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME