Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony Pilot (Głośniki Creative Inspire T7900)

xmrt 14 May 2011 15:09 9274 7
    xmrt
    Level 9  
    Witam, widziałem na forum, że były problemy z wyższym modelem, ale domyślam się, że są pewne różnice dlatego zakładam nowy temat.

Chodzi o pilota do Creative Inspire T7900, mianowicie dostałem głośniki, i wszystko fajnie tylko raz, że pilot nie ma obudowy a 2, że coś w nim nie działa, ponieważ nie można uruchomić głośników. Z tego co widziałem jeden z potencjometrów jest uszkodzony, i to chyba ten odpowiedzialny za włączenie i podgłaśnianie (nie jestem pewien ponieważ nie ma opisów). Poniżej dodaje zdjęcia, gdyż nie bardzo się na tym znam, i ciężko mi powiedzieć co jest uszkodzone.

Czy jest możliwość uruchomienia tych głośników bez pilota (ustawienie ja jedną głośność)? Lub uruchomienie 'jakimś sposobem' np. może z kabli do pilota?

Szukałem takiego pilota na aukcjach internetowych, ale nigdzie nie mogę znaleźć osobno. Nie wiecie czy są jakieś uniwersalne piloty, które mogły by pasować? Albo od innego modelu?

Proszę poprawić temat.
    3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    GM

edit: Już dodaję zdjęcia.

Przepraszam za jakość, niestety tylko na tyle pozwala mi aparat.

Dodatkowo znalazłem schemat, który zrobił ktoś z forum elektrody do pilota dla serii T7800, jednak nie bardzo pasowały mi tam kable (kolory się różnią), ale może tutaj jest jakaś podpowiedź.

Proszę wstawić zdjęcia w sposób właściwy.
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    GM

Czy Kolega będzie uprzejmy wstawić zdjęcia za pomocą funkcji "Dodaj obrazek"?
    Czy Kolega będzie uprzejmy poprawić temat?
    Usuwam "płatne" załączniki.
    GM

Uszkodzony Pilot (Głośniki Creative Inspire T7900) Uszkodzony Pilot (Głośniki Creative Inspire T7900) Uszkodzony Pilot (Głośniki Creative Inspire T7900)

Usunąłem schemat na prośbę jego autora. [Pablo]
    Sanowiak20
    Level 21  
    Wstaw zdjęcia z obu stron płytki pilota.
    xmrt
    Level 9  
    Temat poprawiony, zdjęcia dodane. Dziękuje za zainteresowanie.

Temat nie został poprawiony, zdjęcia są źle wstawione.
    GM
  • Helpful post
    Sanowiak20
    Level 21  
    Ostatnio widziałem takiego pilota na znanym portalu aukcyjnym.
    Wprawdzie jest od Creative I-Trigue 3200 ale to ten sam pilot (sprawdzone na 100%).
    Link do aukcji przesyłam na maila.
    xmrt
    Level 9  
    Dziękuje za link, prawdopodobnie bardzo się przyda ;-). Czyli rozumiem, że z tym co zostało z pilota nie da się już nic zrobić?
    andrzej2008
    Level 2  
    Potencjometr można wymienić jeżeli jest uszkodzony,ale czy na pewno.
    Najlepiej jest to sprawdzić takim samym pilotem z tej serii głośników Creative.
    Miałem podobny problem z Creative P5800 nie szło ich załączyć kolega miał takie same i sprawne i nie była to wina pilota na płytce jest 4 albo 5 tranzystorów połączonych kaskadowo i one są odpowiedzialne za załączenie a powstał na nich zimny lut często to się to zdarza.
    Sanowiak20
    Level 21  
    andrzej2008 wrote:
    Potencjometr można wymienić jeżeli jest uszkodzony,ale czy na pewno.

Taki nowy potencjometr jest praktycznie nie do zdobycia w Polsce.
    xmrt
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedzi, daruje sobie więc naprawę i po prostu kupię nowy.