Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Voyager 2.8 crdi 2004''błąd lewej strony'' nie można zamknąć bo wyje alarm

nozib 14 May 2011 20:03 1089 5
    nozib
    Level 9  
    Witam.
    Tym razem taki problem:
    Zamykam z pilota,wszystko O.K. po chwili zaczyna wyć alarm.
    Zamykam z kluczyka za chwilę to samo.
    Na diagnostyce komputerowej wyświetla się wspomniany w tytule komunikat
    błąd lewej strony.Jako rozwiązanie dostałem propozycję wymiany wiązki/wiązek przewodów.
    Może wiecie skąd alarm czyta np. otwarte drzwi bo ja w tym aucie żadnego zwykłego czujnika (np.jak w roczniku '97)nie znalazłem.
    Jeśli ktoś z was miał podobny problem lub wie co z tym można zrobić proszę o poradę.
    nozib
    Level 9  
    Witam JARSAW.
    Twoja porada odnośnie wentylatorów w 3.3/97 była pomocna dlatego zakładam ,że i tu możesz mieć rację.
    Czy czujniki wspomniane przez Ciebie umieszczone są w mechanizmach zamka?
    Czy wiesz może czy takie objawy może dawać czujnik pokrywy silnika ?
    jarsaw
    Level 23  
    Tak , w mechanizmach zamków.Pokrywa silnika nie posiada czujnika.Jakim komputerem było to badane ? i w jakim module są te błędy ?
    nozib
    Level 9  
    Witam.
    No to mamy sprzeczność.
    Nie potrafię powiedzieć czym był wykonywany test natomiast wykonałem taką oto operację :
    zdemontowałem czujnik otwarcia pokrywy silnika umieszczony po stronie kierowcy
    nad skrzynką z bezpiecznikami ,stwierdziłem zaśniedziałe styki w kostce i nadłamany jeden z dwóch pinów.
    Połączyłem ''na krótko'' styki w kostce i na razie jak ręką odjął ,cisza spokój,wyje wtedy kiedy trzeba.
    Na razie po 5-cio dniowej obserwacji jest O.K.
    Poobserwuję i później napiszę czy coś się zmieniło.
    nozib
    Level 9  
    Kilka dni obserwacji i wszystko O.K., zamyka się i otwiera bez problemu , żadnych nocnych pobudek ;-).