Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolpima ps290 - wycieka paliwo z gaźnika

14 Maj 2011 20:12 6336 13
  • Poziom 9  
    Witam
    Mój problem polega na tym, że jak wleję trochę paliwa do zbiornika i odpalę piłę, to popracuje z minutę, dwie, a potem traci moc i gaśnie i zaczyna z niej ciec paliwo. Gaźnik jest mokry i wycieka benzyna z tego miejsca zaznaczonego strzałką. Jeżeli ktoś mógłby coś mi doradzić, to byłbym wdzięczny
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Moim zdaniem to chyba membrany, bo mam dwa gaźniki i z jednego do drugiego przekładałem te same membrany i z dwóch gaźników ciekło paliwo z tego samego miejsca. Jeszcze dzieje się coś takiego, że piła przy przechylaniu słabnie i zaraz gaśnie.
  • Poziom 9  
    Trochę długo zabierałem się za naprawę, ale w końcu kupiłem membrany i złożyłem gaźnik, a niestety paliwo ciągle cieknie przez wlot powietrza. Piła odpali, trochę popracuje, gaśnie i zaraz jest kałuża paliwa.
  • Poziom 9  
    Tłok i pierścienie w dobrym stanie, niedawno wymienione. Kompresja jest dobra. Uszczelniacze nie są popękane, nie ma żadnych przecieków.
    Co do regulacji gaźnika, to regulowałem tak jak w instrukcji - L 3/4 obrotu, a H 1 obrót. Odpali, trochę popracuje i gaśnie, no i wycieka paliwo. A jeżeli chodzi o zaworek iglicowy, to co z nim może być nie tak i czy on wpływa na to, że paliwo może wyciekać?
  • Poziom 9  
    Tak, paliwo wycieka cały czas, aż jest pusto w zbiorniku. Jeżeli uszczelniacze "na oko" wyglądają dobrze, to jak je dokładniej sprawdzić?
  • Poziom 9  
    Dzięki. Idę rozkręcać gaźnik w takim razie.

Dodano po 5 [godziny] 32 [minuty]:

Zaworek iglicowy jest na samym czubku wyrobiony.
  • Poziom 9  
    Na fotkach zestawu naprawczego oprócz tego zaworka jest jeszcze jeden element, ten w którym ten zaworek siedzi. Czy to odkręcić?
  • Poziom 9  
    Faktycznie, winny był zaworek iglicowy . Wsadziłem inny, z drugiego gaźnika i po złożeniu i odpaleniu zero wycieku paliwa. Wielkie dzięki za porady.