Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Hania RMS 401, czy da się wyregulować wzmocnienie?

krzysiek032 14 Maj 2011 20:27 1200 4
  • #1 14 Maj 2011 20:27
    krzysiek032
    Poziom 11  

Mam stary radiomagnetofon Unitra Eltra Hania RMS 401. W sumie to od początku
    magnetofon tak miał, ale chciałem zapytać fachowców, czy da się to w prosty
    sposób wyregulować.
    Chodzi o kwestię nagrywania z zewnątrz, czyli z mikrofonów.
    Na nagraniach w momentach ciszy słychać narastające buczenie. Ktoś mi
    powiedział, że to kwestia automatycznego wzmacniania dźwięku, czy też czułości
    mikrofonu.
    Mniejsza o szczegóły. W każdym razie sytuacja wygląda, tak, że wystarczy
    wytworzyć nawet chwilowy dźwięk jak np. stuknięcie i buczenie spada do zera,
    potem stopniowo narasta.
    Niestety w przypadku nagrywania czegoś dość cichego np. ptaszków w lesie,
    buczenie występuje przez większość czasu i wchodzi na nagranie.
    Interesuje mnie czy jest w magnetofonie jakiś potencjometr, który za to odpowiada?

P.S. Żeby nie było tego buczenia, musiałbym nagrywać głośne rozmowy, gdzie nie ma przerw, np. jak w teleekspresie ;)

0 4
  • #2 15 Maj 2011 00:46
    kaem
    Poziom 26  

Niestety, tak działa automatyczna regulacja poziomu zapisu. Dlatego w wysokiej klasy magnetofonach jest regulacja ręczna (plus wskaźniki poziomu), a nie automat.

0
  • #3 15 Maj 2011 00:50
    krzysiek032
    Poziom 11  

Słowo "niestety" oznacza, że nie ma nawet z poziomu serwisowego, żadnej regulacji w tym wypadku?

0
  • #4 15 Maj 2011 01:08
    kaem
    Poziom 26  

"Niestety" odniosłem do automatycznej regulacji poziomu zapisu, a nie do braku możliwości serwisowej kalibracji magnetofonu (oprócz regulacji prędkości i ustawiania głowicy). Tu akurat powinno być dwa razy "niestety" - to nie deck, gdzie w środku jest wiele rezystorów nastawnych. Przejrzałem serwisówkę - żadnych "podkówek" do regulacji sygnału nie ma.

0
  • #5 15 Maj 2011 01:15
    krzysiek032
    Poziom 11  

Dzięki, przynajmniej wiem na czym stoję. Będę sobie pstrykał co 10 sekund podczas nagrywania, bo wiem już, że innego wyjścia nie ma :D
    Potem wytnę pstryknięcia w kompie i będzie ok.
    Pozdrawiam.

0