Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Hania RMS 401, czy da się wyregulować wzmocnienie?

krzysiek032 14 May 2011 20:27 1317 4
    krzysiek032
    Level 11  
    Mam stary radiomagnetofon Unitra Eltra Hania RMS 401. W sumie to od początku
    magnetofon tak miał, ale chciałem zapytać fachowców, czy da się to w prosty
    sposób wyregulować.
    Chodzi o kwestię nagrywania z zewnątrz, czyli z mikrofonów.
    Na nagraniach w momentach ciszy słychać narastające buczenie. Ktoś mi
    powiedział, że to kwestia automatycznego wzmacniania dźwięku, czy też czułości
    mikrofonu.
    Mniejsza o szczegóły. W każdym razie sytuacja wygląda, tak, że wystarczy
    wytworzyć nawet chwilowy dźwięk jak np. stuknięcie i buczenie spada do zera,
    potem stopniowo narasta.
    Niestety w przypadku nagrywania czegoś dość cichego np. ptaszków w lesie,
    buczenie występuje przez większość czasu i wchodzi na nagranie.
    Interesuje mnie czy jest w magnetofonie jakiś potencjometr, który za to odpowiada?

P.S. Żeby nie było tego buczenia, musiałbym nagrywać głośne rozmowy, gdzie nie ma przerw, np. jak w teleekspresie ;)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kaem
    Level 27  
    Niestety, tak działa automatyczna regulacja poziomu zapisu. Dlatego w wysokiej klasy magnetofonach jest regulacja ręczna (plus wskaźniki poziomu), a nie automat.
    krzysiek032
    Level 11  
    Słowo "niestety" oznacza, że nie ma nawet z poziomu serwisowego, żadnej regulacji w tym wypadku?
    kaem
    Level 27  
    "Niestety" odniosłem do automatycznej regulacji poziomu zapisu, a nie do braku możliwości serwisowej kalibracji magnetofonu (oprócz regulacji prędkości i ustawiania głowicy). Tu akurat powinno być dwa razy "niestety" - to nie deck, gdzie w środku jest wiele rezystorów nastawnych. Przejrzałem serwisówkę - żadnych "podkówek" do regulacji sygnału nie ma.
    krzysiek032
    Level 11  
    Dzięki, przynajmniej wiem na czym stoję. Będę sobie pstrykał co 10 sekund podczas nagrywania, bo wiem już, że innego wyjścia nie ma :D
    Potem wytnę pstryknięcia w kompie i będzie ok.
    Pozdrawiam.