Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner TV USB Leadtek Winfast DTV Dongle Gold, zakłócenia pilota

Bula i spula 14 Maj 2011 22:13 1116 0
  • #1 14 Maj 2011 22:13
    Bula i spula
    Poziom 18  

Mam nietypowy problem z tunerem DVB-T (port USB).
    Tuner posiada zintegrowany odbiornik IR pilota (działający w systemie jako klawiatura HID).
    Po podłączeniu do komputera stacjonarnego uruchamiam terminal i naciskam "1" na pilocie. Na ekranie jest taki efekt, jakbym cały czas trzymał przyciśnięty przycisk (pojawia się coraz więcej jedynek). Tak samo dzieje się z innymi przyciskami pilota. Naciskając "2" przestają się pojawiać kolejne jedynki w terminalu, za to pojawia się coraz więcej dwójek. Raz na kilka przyciśnięć uda się tak zrobić, żeby przycisk zadziałał tylko raz.
    Posiadam oprócz tego netbooka i na nim problem ten nie występuje.
    Pilot jest sprawny (posiadam dwa zgodnie piloty Leadteka i drugi tuner na PCI, obydwa działają z tunerem PCI i nie działają z tunerem USB).
    Komputer podłączony do "uziemienia" (różnicówka), zasilacz Chieftec 350 W.

Moja diagnoza jest prosta - powstają jakieś zakłócenia na zasilaniu bądź na linii danych USB ze strony komputera. Odłączałem wszystkie inne urządzenia USB, bez skutku. Na netbooku stojącym w tym samym miejscu nie ma problemu.

Co może być źródłem zakłoceń, i ważniejsze pytanie, jak odfiltrować te zakłócenia? (jakieś kondensatory blokujące?)

ps. Podłączałem tuner bezpośrednio pod różne porty, jak również poprzez aktywny HUB USB wbudowany w monitor - na niektórych portach jest trochę lepiej, na innych gorzej, ale problem występuje na każdym.

Inne urządzenia USB, w tym klawiatura i mysz radiowa działają bez zarzutu.

0 0