Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz antenowy ukf budowa

chrischris 09 Lis 2004 19:15 2572 10
  • #1 09 Lis 2004 19:15
    chrischris
    Poziom 13  

Mam taki problem. Na kablowce mam okolo 60 prgramow i jakosc odbioru kilku z nich jest niezbyt ciekawa. Gosci z kablowki wzywalem kilka razy. Teraz sie troche polepszylo. Z poczatki gadali na kable (ze cienkie), pewnie wtyczki zle podlaczone no i kabel od wideo za cienki. Pozniej koles w klatce obok podkrecil wzmacniacz na maxa. Jest troche lepiej. Nie chce mi sie juz ich wzywac. Mam nastepujace pytania:
    1. Czy jesli kupilbym wzmacniacz antenowy i podlaczy u siebie to czy obraz by sie poprawil?
    2. Jaki powinien to byc wzmacniacz (wiem, ze ceny zaczynaja sie od 20 zl)?
    3. Czy moze z niego wychodzic zbyt silny sygnal, ktory moglby uszkodzic np. telewizor lub inny sprzet?
    Dzieki za odpowiedzi. Pozdro.

• #2 09 Lis 2004 20:01
    rafi999
    Poziom 16  

Jeżeli jest zbyt silny sygnał to obraz nakłada się.
    Jeżeli jest za słaby to szroni obraz.Zanim zaczniesz coś robić sprawdź każde połączenie.Jeżeli chodzi o wzmacniacz to nie polecam ponieważ system kablówki posiada własny jak napisałeś.Najlepiej to wymagać od dostawcy za to im płacisz !!!

Pozdrawiam

• #3 09 Lis 2004 22:19
    ger56
    Poziom 18  

bez problemu mozna zastosowac wzmacniacz antenowy najlepiej do sieci kablowej, duzy wybor w sklepach elektronocznych,cenny przystepne, w wielu przypadkach poprawa, pozdrawiam

• #4 10 Lis 2004 19:48
    chrischris
    Poziom 13  

Juz nie chce mi sie ich wzywac. Wyglada na to, ze z calej klatki tylko ja to robilem. Inni maja taki sam obraz, ale im to nie przeszkadza. Wyglada na to, ze sygnal jest za slaby, bo szroni. Na starym Elemisie nawet na na niektorych kanalach skacze obraz. Chyba kupie ten wzmacniacz. Dzieki za odpowiedzi. Pozdro.

• #5 10 Lis 2004 20:05
    mkos1
    Poziom 29  

Z tym zakupem wzmacniacza osobiście to bym jednak się zastanowił.
    Wzmocnienie "wszystkiego" nie zawsze przyniesie poprawę a czasem może być nawet efekt zupełnie odwrotny :!:
    Czy jeśli podłaczysz kabel antenowy bezpośrednio do TV to dalej masz ten sam problem ?
    Jeśli tak to ... "ciągaj" gości od kablówki a najlepiej niech przyjdą i pokażesz im efekt bezpośredniego przyłączenia. Płacisz za użytkowanie więc wymagaj jakości !
    Wiem, że czasem uduwodnienie im winy jest lekko powiedziawszy nieco itytujące bo ... znajdą 100 innych powodów dlaczego jest tak a nie innaczej (łącznie ze zbyt dużym pozomem wody w rzece ;) )

Powodzenia !

• #6 10 Lis 2004 20:42
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

posłuchaj kolegi wyżej - jedyne co się nie zgodzę ;) - to udowodnienie im winy! - musisz włączyć telewizor w pierwsze gniazdko (główne) i ich poprosić - jeżeli są zasnieżone wysokie kanały - wina kablówki - złe zestrojenie linii + slabe przewody (duże tłumienie) jeżeli śnieżą różne w UHF (nie koniecznie te najwyższe) - wina kablówki! - zły kontakt na łączach, (także wzmacniacze czy elementy bierne) - jeżeli coś się dzieje na VHF - także łącza - "coś" z masą.
    pokaż im to na swoim telewizorze - jeżeli zaczną wciskać kit, że to TV - podstaw inny w to miejsce - pożycz od sąsiada :)
    jeżeli to nie pomoże - każ im zmierzyć przy Tobie poziom sygnału na jednym z ostatnich kanałów - minimalnie powinieneś mieć (około) 56dB - poniżej tego możesz na nich wymusić więcej.

wstrzymaj się co do kupna wzmacniacza

pozdrawiam

• #7 11 Lis 2004 17:11
    chrischris
    Poziom 13  

Problem wystepuje takze po podlaczeniu telewizora bezposrednio do gniazda anteny. Wiadomo, ze kablowka probuje zbyc klienta. Gadki typu kabel do wideo zly, zle podlaczone wtyczki itp. to z poczatku zawsze slyszalem. Kolesie sprawdzali za kazdym razem wtyczki i bylo ok. Z poczatku problem wystepowal takze na pasmie VHF, ale po ostatniej wizycie pana z kablowki tylko na UHF. Obraz jest slaby tylko na kilku programach. Sasiadom to nie przeszkadza. Juz sam nie wiem czy wzywac ich kolejny raz. Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie.

• #8 11 Lis 2004 17:57
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

witaj

jeżeli masz już zły odbiór na I-szym GA - wzmacniacz nic nie pomoże (wzmocni sygnał - ale oczywiście z szumami)

musisz im zgłosić i kazać pomierzyć sygnał!! do skutku

pozdrawiam

• #9 11 Lis 2004 22:39
    ger56
    Poziom 18  

dlatego postawilem na wzmacniacz bo wiem z doswiadczenia ze trudno wyegzekwowac swoje prawa, trzeba miec duzo zdrowia i cierpliwosci, szczescie tez sie przyda, wzmacniacz to nie majatek a mialem przypadki ze pomogl, poprzednicy maja racje tylko ja egzekwowac swoje prawa, pozdrawiam

• #10 12 Lis 2004 14:07
    mkos1
    Poziom 29  

Sprawdź dokładnie to śnieżenie - jeśli to faktycznie wina słabego sygnału to moze (ale nie musi) wzmacniacz Ci pomóc. Co innego jeśli to śnieżenie jest powodem zakłóceń z innego programu, wówczas wzmacniacz wzmocni Ci wszystko czyli sygnał + zakłócenia.
    Weż jeszcze pod uwagę możliwość przesterowania wejścia wzmacniacza stosunkowo silnym sygnałem co może spowodować Ci zwiększenie się zakłuceń.
    Dalej z uporem maniaka proponuję Ci zaproszenie tych "panów" w celu zmierzenia poziomu sygnału szczególnie tych słabych kanałów - może się okazać, że sygnał masz silny ale ....już wcześniej zakłócony !!

• #11 14 Lis 2004 17:00
    chrischris
    Poziom 13  

Chyba jeszcze troche poczekam i znow wezwe panow z kablowki. Wtedy zaroponuje zmierzenie sygnalu u mnie w gniazdku. Wcale nie tak latwo wyegzekwowac. Wiem, ze duzo ludzi ma taki problem jak ja, ale przewaznie to siedza cicho. Jednak za jakis czas znow trzeba bedzie zaprosic panow.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo