Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharan 2004 klimatyzacja klimatronic

15 Maj 2011 10:21 5508 19
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Mój problem z klimą jest następujący.
    Po nabiciu klimy (1050g) w ciągu ok. 5 dni czynnik ucieknie ale nie całkiem,
    zostaje go ok. 150g. Sprężarka się jeszcze załącza, ale oczywiście nie jest
    w stanie dobrze chłodzić.
    Z czynnikiem był nabity barwnik, ale wielokrotnie sprawdzałem lampą UV
    i nie mogę nic nigdzie dojrzeć.

Może miał ktoś coś podobnego, lub ma wiedzę w tym temacie
    to proszę o pomoc.
  • Moderator Samochody
    Obejrzyj jeszcze raz dokładnie skraplacz, najczęściej tam cieknie. Ale niekoniecznie tam. Niewielkie wycieki nie jest łatwo dostrzec, pomimo kontrastu.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Na skraplaczu jest fiter pod taka czarna zaslepka, jak napełnisz azotem to sprawdz czy tam nie cieknie.
    Jezeli tak, to kup nowy korek, spusc azot, wymontuj stary i dobrze oczysc gniazdo z soli, załoz nowe oringi, posmaruj olejem i wcisnij korek, acha nie zapomnij o zegerze ktory go trzyma.
    Mozesz tez pokusic sie o nowy wkład filtra.
    To jest najczestrze miejsce wycieku.
    Sprawdz jeszcze gniazdo presa który znajduje sie w pod zderzakiem po prawej stronie pojazdu.
  • Moderator na urlopie...
    Przy 150g czynnika, sprężarka się załącza? A to ciekawe. Skąd masz w układzie 2bar-y? Wypompuj czynnik, napompuj azotu 20bar do układu i znajdziesz nieszczelność. I sugeruję to zrobić porządnie, bo następstwa są bolesne dla kieszeni. Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    http://allxxxxxxxxxxxxxxxxx.html
    Przykladowy srodek, moze pomalu oringami przecieka. Jesli nieszczelnosc to najczesciej tam gdzie auto dostalo "strzala" przy wypadku.

Moderowany przez Przemo9826:

Nie zamieszczamy linków do aukcji.

• Poziom 9  
    auto nigdy nie było uszkodzone
    dziękuje za rady jeśli tylko uda mi się sprawdzić według waszych rad
    odezwę się

ten osuszacz to jest w chłodnicy i muszę odjechać zderzakiem ???
  • Poziom 39  
    Jak sie schylisz to przed prawym nadkolem go zobaczysz.
  • Poziom 9  
    ale w prawym nadkolu to chyba w poprzednich modelach do 2000 roku ????
  • Poziom 21  
    Zderzak musisz zdjac, na gorze trzy torxy, na dole trzy, przy nadkolach po dwa i wyskakuje prawie sam.Wkład filtra znajduje sie z prawej strony skraplacza a jego obudowa jest integralna czescia skraplacza.
  • Poziom 35  
    radekklimat napisał:
    Na skraplaczu jest fiter pod taka czarna zaslepka, jak napełnisz azotem to sprawdz czy tam nie cieknie.
    Jezeli tak, to kup nowy korek, spusc azot, wymontuj stary i dobrze oczysc gniazdo z soli, załoz nowe oringi, posmaruj olejem i wcisnij korek, acha nie zapomnij o zegerze ktory go trzyma.
    Mozesz tez pokusic sie o nowy wkład filtra.
    To jest najczestrze miejsce wycieku.
    Sprawdz jeszcze gniazdo presa który znajduje sie w pod zderzakiem po prawej stronie pojazdu.

Potwierdzam
  • Poziom 9  
    Witam ponownie
    Osuszacz był do wymiany
    a gaz uciekał zakrętką osuszacza
    to podobno przypadłość sharanów
  • Poziom 12  
    hejj kolego ja mam podobny problem , nabiłem klime i po paru dniach cisza , gdzie dokladnie sie znajduje osuszacz mam rok 2003
  • Poziom 21  
    No przeciez pisałem ze na korku filtra ucieka.
    A i najlepiej wymienic korek jak i oringi na nowe, sol i korozja skutecznie zezra korek ktory jest z aluminium.
    Nie zakładajcie tej zaslepki plastikowej po wymianie lepiej to zakitowac silikonem tylko po odtłuszczeniu oczywiscie.
  • Poziom 12  
    tak pisałeś ale ja potrzebuje szczegółowych informacji , ten korek to w serwisie ?
  • Poziom 21  
    Poszukaj na alledrogo choc w serwisie nie powinien byc drogi
  • Poziom 39  
    Na tym korku jest czujnik temperatury i ciśnienia gazu.
  • Poziom 21  
    To jest filter od starszego Sharana, nowsze maja wkład w skraplaczu z prawej strony
  • Poziom 12  
    dziękuje za info jak byś miał fotki to proszę o wklejenie
  • Poziom 21  
    Wpisz na alledrogo skraplacz sharan mk2 i ci wyskoczy masa zdjec