Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto Thermo top c po przegrzaniu nie odpala.

loko3126 15 May 2011 12:17 4159 12
    loko3126
    Level 10  
    Witam , problem ma się tak, złożyłem webasto do auta, podłączyłem wszystko jak się należy, układ zalałem płynem i odpaliłem webasto z pilota, zaczęło pracować było ok do czasu gdy webasto przegrzało się i pewnie zadziałał czujnik temperatury i je odłączył. przyczynom był zapowietrzony układ chłodzenia, i po ostygnięciu od tamtej pory nie odpala, nie wiem co może być przyczyną proszę o poradę z góry serdecznie dziękuję.
    decybel91
    Level 41  
    Trzeba skasowac licznik bledow, programem do webast (jest na allegro) lub sprobowac odlaczyc kleme.
    loko3126
    Level 10  
    Odłączałem i niestety nie pomaga, dzięki za podpowiedz pozostała kasacja błędów
    loko3126
    Level 10  
    Zdiagnozowałem piec i okazało się że są błędy jednym z nich jest blokada przegrzania pieca usunąłem błędy oprócz tego jednego i piec na dal nie chce się włączyć, oczywiście mogę osobno włączyć pompę cieczy, kołek żarowy, pompę paliwa, dmuchawę pieca nie mam pomysłu co może być nie tak jeśli ma ktoś jakiś pomysł to proszę o pomoc.
    https://obrazki.elektroda.pl/2104540200_1306055405.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/4220021500_1306055530.jpg
    wyżej podałem dane pieca oraz błąd jaki pokazuje
    loko3126
    Level 10  
    Dzięki za pomoc w weekend spróbuje i dam odpowiedz.
    loko3126
    Level 10  
    Niestety próbowałem obu programów i nic z tego nie mogę połączyć się z sterownikiem, za pomocą programu diagnostycznego Webasto łącze się bez problemu , nie wiem co jest grane.
    T5
    Admin of Cars group
    Jesteś z Myśliborza w zachodniopomorskim?
    Vagiem idzie bez problemu.
    Sam wczoraj specjalnie przegrzałem piec -zablokował się i po lekkim ostygnięciu bez problemu odblokowałem.(nie wystarczy skasować błędy)
    Dedykowane WTT-nie zdejmie blokady przegrzania.
    loko3126
    Level 10  
    Tak w zachodniopomorskim może mam nie taki kabel i dlatego nie chce mi się połączyć.
    loko3126
    Level 10  
    Witam ponownie polecam kolegę T5 odblokował piecyk. Ale powstał nowy problem piecyk chodzi startuje z WTT ale tak jak by w trybie awaryjnym, ale nie chce startować z telestarta wywala cały czas błąd zwiazany z zaworem płynu chłodzącego. w passacie było podobnie tylko że pracował z telestarta ale też w trybie jak by awaryjnym po wygaszeniu kopcił strasznie ale tam był błąd związany z czujnikiem temperatury zewnętrznej na pinie 3 podpiąłem go pod masę wykasowałem błędy i z telestarta startuje jak się należy ( bez kopcenia ) do pierwszego piecyka podpinałem telestarta z passata ale cały czas wywala błąd z tym zaworem może ma ktoś jakiś pomysł.
    loko3126
    Level 10  
    Dzięki wielkie jeszcze raz webasto śmiga jak należy, temat uważam za zamknięty.