Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte Radeon HD 6770 - pasywnie chłodzona karta graficzna

tomiz 15 Maj 2011 12:19 1454 0
 • Gigabyte wprowadził do sprzedaży autorski model karty graficznej Radeon HD 6770, która do chłodzenia wykorzystuje pasywny układ o nazwie Silent Cell.

  Pamiętacie całkowicie pasywną kartę graficzną Radeon HD 5770 od Gigabyte? Jak można było się spodziewać, producent zademonstrował również bliźniaczo podobnego HD 6770, który z technicznego punktu widzenia jest praktycznie tym samym, co ponad półtoraroczny HD 5770.

  Gigabyte HD 6770 Silent Cell pracuje na standardowych taktowaniach, wynoszących 850 MHz dla rdzenia i 4800 MHz dla pamięci. Warto zaznaczyć, iż konstrukcja została wykonana zgodnie z technologią Ultra Durable VGA, co oznacza zastosowanie podwójnej ilości miedzi w ścieżkach na laminacie oraz wykorzystanie lepszych jakościowo komponentów. Na PCB umieszczono standardowy 1 GB pamięci GDDR5 o 128-bitowej magistrali.

  Za chłodzenie modelu odpowiada autorski, pasywny system chłodzenia firmy Gigabyte o nazwie Silent Cell. Składa się z ogromnego, aluminiowego radiatora oraz trzech rurek cieplnych o średnicy 6 mm. Przed zakupem karty warto zastanowić się, czy na pewno zmieści się ona w obudowie, bowiem radiator jest tak duży, że wystaje z tyłu i z góry poza laminat karty. Dodatkowo producent zaleca umieszczenie w obudowie przynajmniej dwóch wentylatorów, które wymuszą w niej obieg powietrza. Na śledziu udostępniono po jednym wyjściu DVI, HDMI i DisplayPort, natomiast na górnej krawędzi laminatu umieszczono jedno złącze CrossFire. Do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie jednej 6-pinowej wtyczki zasilającej.

  Karta jest już dostępna w sprzedaży w cenie 125 euro, co zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada około 490 złotym.

  Gigabyte Radeon HD 6770 - pasywnie chłodzona karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6770 - pasywnie chłodzona karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6770 - pasywnie chłodzona karta graficzna

  Źródło: Benchmark.pl

  Szukaj w 5mln produktów