Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran - ACER Aspire 5610

15 Maj 2011 13:17 5809 4
  • Poziom 14  
    Witam. Znajomy ma laptopa ACER Aspire 5610 BL50. Ostatnio pojawił się z nim problem. Po włączeniu go, kontrolki i wentylator się włączają ale ekran pozostaje czarny. Słychać dźwięki : jeden długi i dwa krótkie. Co to może być? Uszkodzona matryca, inwerter?

Pozdrawiam,
    ladovnik
  • Poziom 32  
    Ani matryca, ani inwerter. Sygnal sugeruje uszkodzona karte graficzna - w tym przypadku, jak sie nie myle, zintegrowana w chipsecie intela. Czyli prawdopodobnie bedzie wymagany reballing (ok 350zl).
    Jedyne co mozna sprobowac, to odlaczyc zasilanie, baterie oraz baterie biosowa. Troche 5610-tek mialo wlasnie uszkodzony bios, ktory powodowal rozne cuda, choc na 95% mozna nastawiac sie na uszkodzony wlasnie uklad graficzny.
  • Poziom 14  
    Jeśli masz bios Phoenix'a, to te dźwięki sygnalizują uszkodzenie GPU. Jeśli masz układ nVidii (o ile się nie mylę to GF7300) to reballing nie rozwiązuje problemu na stałe. Wadę fabryczną usuwa się poprzez wymianę układu na DC'09+. Jeśli jesteś zainteresowany naprawą to pisz na PW.
  • Poziom 2  
    Dołączając się do wątku. Objawy identyczne. z tym jedynie że nie bez problemu ale po mocnym dociśnięciu chipsetu działał prawidłowo, jestem na 100% pewien że problemem jest w moim przypadku chipset (mam grafikę go7300) Jestem również zainteresowany wymianą chipsetu. Jaki byłby koszt?.
  • Poziom 14  
    Witam!
    Kontakt podany jest na stronie:

www.serwisklinika.pl

Nie składam ofert na forum, proszę o prywatny kontakt. Preferuję e-mail, ewentualnie telefon.

Pozdrawiam serdecznie!
    Marek Cypliński