Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia I 2002r 1.9 TDI, potwierdzenie otwarcia drzwi przednich

Baflo 15 Maj 2011 13:33 4091 4
  • #1 15 Maj 2011 13:33
    Baflo
    Poziom 10  

Mam problem z potwierdzeniem otwarcia obydwu przednich drzwi. Z tyłu wszystko jest ok gdy otwieram którekolwiek z drzwi, zapala się kontrolka na desce rozdzielczej. Z przodu natomiast kontrolka nie reaguje na otwarcie drzwi. Ponieważ stało się to dla obydwu drzwi przednich jednocześnie, tak więc raczej nie podejrzewam czujników w drzwiach, raczej to gdzieś dalej w obwodzie? Samochód posiadam dopiero 4 miesiące i mam tylko instrukcję użytkową do auta. Z netu ściągnąłem sobie do Octavii podręczniki, ale nigdzie nie mogę dorwać schematów elektrycznych.
    Proszę was o pomoc. Jeżeli ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać proszę odpowiedź na mój post.

0 4
  • #2 15 Maj 2011 14:41
    matrixs
    Poziom 25  

Prawdopodobnie włącznik z zamku jest uszkodzony lub płytka uszkodzona. Najlepiej wyjąć i sprawdzić.

0
  • #3 17 Maj 2011 12:42
    Baflo
    Poziom 10  

Wydaje mi się trochę niemożliwe, żeby w obydwu zamkach drzwi przednich w tym samum czasie popsuły się czujniki. Wie ktoś może gdzie idą przewody z czujników, w którym miejscu się schodzą. Samochód jest mi niezbędny na co dzień, i dlatego chcę zebrać najwięcej informacji na ten temat, żeby zrobić to raz a dobrze. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Z góry dziękuję.

1
  • Pomocny post
    #4 17 Maj 2011 13:09
    damdam

Poziom 33  

z kasety zamka do modułu w drzwiach, dalej po CAN. Ja bym zaczął od kaset zamków. Obydwu. Diagnostyka wskazana.

0
  • #5 16 Wrz 2012 13:16
    Baflo
    Poziom 10  

Uszkodzona kaseta zamka

0