Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirlpool AWM 5100/4 wariuje podczas wirowania

pablotorun 15 Maj 2011 13:58 2275 2
  • #1 15 Maj 2011 13:58
    pablotorun
    Poziom 8  

4 lata temu przywiozlem sobie ta pralke z niemiec , uzywana , i dzialala bez problemu , ktoregos dnia zaczela strasznie dudnic podczas wirowania . okazalo sie ze polamal sie amortyzator . kupilem dwa nowe amorki i zamontowalem , cala wymiana banalnie prosta . myslalem ze to koniec problemow ale niestety nie . pralka podczas wirowania na 1000 szczegolnie czegos ciezkiego np duzych reczniokow strasznie tlucze , tak jakby obudowa bebna walila o tylna scianke . myslalem ze moze sprezyny tez sa do wymiany ale kolega mi odradzil , mowiac ze ta czesc praktycznie sie nie psuje , za to powiedzial mi ze pewnie skrzywila sie jakas oska od bebna ... o ile amorki byly tanie to beben juz nie i nie oplaca sie jej naprawiac

reasumujac

bardzo prosze szanownych fachowcow o pomoc , chcialbym ja jeszcze uratowac

0 2
  • #2 15 Maj 2011 16:03
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź czy nie poluzowały się śruby mocująca przeciwwagi zbiornika ,jedna na górze a druga na dole.

0
  • #3 15 Maj 2011 22:29
    pablotorun
    Poziom 8  

a jak sie do tych srub dobrac ? z tego co widzialem przeciwagi sa z przodu , wystarczy położyć pralke? czy trzeba obudowy sciagac ?
    amortyzatory maja regulacje mocowania. 3 stopniowa . na ktorym mocowaniu najlepiej wpiac zatrzask ?

1