Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.8 95r. nie odpala

15 Maj 2011 16:33 7719 13
  • Poziom 15  
    Witam, pacjent to Renault Laguna 1.8 1995r. objaw: nie pali, przy próbie kręcenia rozrusznikiem raz pryśnie wtryskiwacz i koniec, brak iskry, pompa paliwa chodzi, kluczyk z podczerwienią reaguje , kontrolka (kwadracik z rentgenem) gaśnie, nie pulsuje, co to może być, czujnik położenia wału sprawny, czy może to być czujnik bezwładnościowy--gdzie on znajduję się?

P.s. co odcina immo w tym modelu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czujnik uderzeniowy odcina pompę paliwa.
  • Poziom 15  
    aha, czyli to nie to, jakieś podejrzenia , sugestie?
  • Poziom 25  
    Wciśnij czerwony przycisk...
  • Poziom 15  
    ta laguna nie posiada uderzeniowy, zrobiłem tez immo off i to samo, jak ktoś ma wsad do hc11e9 to bym prosił, żeby porównać
  • Poziom 15  
    temat dalej aktualny, czy ktoś miał taki przypadek...
  • Poziom 42  
    Arek , widzę ,że nie jesteś nowicjuszem , na forum. Jaka geneza tej usterki?
    Czy sprawdziłeś zasilania na sterownik , masy nie niego? Czym sprawdzałeś czujnik wału, omomierzem czy oscyloskopem? Jeżeli to wszystko jest OK i nie masz gazowni , to można podejrzewać ECU!
  • Poziom 15  
    dzięki za odzew, a więc , sterownik przekładałem do 2 laguny i jest sprawny, czujnik wału też mam 2 i to samo, zasilanie też jest i masy 1 i 2pin,
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wtryski czego nie mają?
  • Moderator Samochody
    To jakiś żart jest? Skoro nie ma iskry, to szukaj gdzie się podziała. Immo odcina tylko paliwo, więc po co było je dezaktywować, skoro to nie jego wina?
    Ecu widzi obroty wału?
  • Poziom 42  
    Czy pompa paliwa chodzi / dobija/ po włączeniu zapłonu , czy również w czasie kręcenia rozrusznikiem? Kluczowanie cewek jest?
  • Poziom 15  
    robokop napisał:
    To jakiś żart jest? Skoro nie ma iskry, to szukaj gdzie się podziała. Immo odcina tylko paliwo, więc po co było je dezaktywować, skoro to nie jego wina?
    Ecu widzi obroty wału?

to dlaczego nie odpisałeś wcześniej? z skąd mogłem wiedzieć co odcina w tym wynalazku, paliwo jest w czasie kręcenia , ecu podmieniane z innej laguny i to samo , przecież to prosta konstrukcja, zobaczę jutro jeszcze wieniec
  • Moderator Samochody
    Ty chyba sobie żartujesz. Może jeszcze podjechać i Ci naprawić? Czujnik położenia wału sprawny rzekomo, więc po co chcesz sprawdzać wieniec? W ogóle masz pojęcie co robisz?
  • Poziom 15  
    tak żartuje, ty jesteś największym bogiem
    Moderowany przez Pawel wawa:

Zarobiłeś właśnie ostrzeżenie i blokadę pisania na 14 dni. Przemyśl swoje postępowanie na forum.