Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mozna ladowac batrerIE bezposrednio z ladowarki?

ogi18 09 Lis 2004 21:10 1254 5
  • #1 09 Lis 2004 21:10
    ogi18
    Poziom 13  

Witam mam taki problem telefon siemens a52 uszkodzony tzn nie laduje baterii ladowarka sprawna bateria rowniez uszkodzony jest telefonik, w serwisie powiedziano ze telefonu nie oplaca sie naprawiac bo cena naprawy przekracza wartosc telefonu! wiec zastaniawiam sie czy jest mozliwe ladowanie bateryki bezposirednio z ladowarki tzn wyciagam bateryjke z komurki i podlaczam ja na krotko do ladowarki czy wogole jest taka mozliwosc naladowania bateryjki czy nie zabardzo? piszcie i doradzajcie jezeli macie jakies pomysly!
    z gory dzieki pozdrawiam!! narazie

Łukasz
    Ogi

0 5
  • #2 09 Lis 2004 21:23
    slawko_k
    Poziom 33  

Jasne ze mozna.
    Nie wiem ile daje ladowarka od siemensa ale chyba niecale 6V

Aby ograniczyc mozliwosc znaczniego skrocenia zycia baterii i ladowarki musisz zaopatrzyc sie w odpowiedni rezysttorek ktory podlaczysz szeregowo z bateria.

Jego rezystancja bedzie wplywac na prad ladowania a tym samym i czas ladowania.

Proponuje rezystorek ok 10 omow co da prad ok 250mA.
    Musi byc to rezystorek o wiekszej mocy gdyz maly spali sie.

Tak zrobiona ladowarka nie laduj jednak dluzej niz 3-4 godziny(oczywiscie calkowicie rozladowanego akumulatora) lub gdy bateria bedzie juz ciepla.

to tyle
    SK

to tyle

0
  • #3 10 Lis 2004 08:51
    ogi18
    Poziom 13  

ok czyli juhs wiem teraz mam jeszcze takie pytanko czy mozna byloby dorobic jakis ukladzik ktory wylaczalby ladowanie bateri gdy bateria bedzie jush naladowana?? a z tym ladowaniem bateri to sprubuje dzisiaj bo dziewczyna ma mi dac dzis ten nieszczesny telefon:)! dzieki pozdrawiam!!

Łukasz
    Ogi

0
  • #4 10 Lis 2004 10:23
    slawko_k
    Poziom 33  

jasne ze by sie dalo ale za duzo z tym roboty.

0
  • #5 10 Lis 2004 12:29
    Sylwester
    Poziom 18  

Witam :)

Ładowanie bezpośrednio z ładowarki jest możliwe ale mało efektywne i może doprowadzić do utraty prawidłowej pojemności lub nawet do uszkodzenia baterii . Technika ładowania nie polega na samym doprowadzeniu energii - składa się na to masa cykli . Polecałbym nabyć ładowarkę uniwersalną do różnych ogniw i za jej pomocą doładowywać baterie . Ładowarki telefonów są często zwykłym transformatorkiem z mostkiem greatz-a . Nie ma nawet pewności że napięcie wyjściowe jest takie jak podane na obudowie .

Pozdrawiam :)

0
  • #6 26 Lis 2004 12:15
    antileon
    Poziom 10  

A ja mam takie pytanie czy możliwe byłoby ładowanie z deltą V? I jaki miałoby to sens.

0