Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykorzystanie SKYPE do zestawienia linii telefonicznej

09 Lis 2004 22:17 1334 1
 • Poziom 23  
  Posiadam w pewnej firmie limit połączeń miastowych, które nie jestem w stanie wykorzystać. Zapytałem się właściciela i pozwolił doprowadzić linie do domu, z tymże wszystko muszę zestawić sobie sam. Dzierżawa łącza w telekomunikacji odpada ze względu na koszt instalacji i późniejszy abonament. Pomyślałem o SKYPE. Mianowicie dzwonie sobie z domu na komputer do pracy, gdzie jest zainstalowany SKYPE. Skype automatycznie odbiera po czym zestawia linie telefoniczną. Wybieram sobie normalny numer i już mogę rozmawiać. Trudności: zrobię automatyczne odbieranie w SKYPE, jak podłączyć kartę dźwiękową do linii telefonicznej? może wykorzystać jakoś modem? Chodzi o to, żeby po odebraniu przez SKYPE zestawił linie telefoniczną (podniósł słuchawkę na linii telefonicznej) z normalnym sygnałem. Dialer jest w nowej wersji skype, więc to nie stanowi problemu.


  ===

  w sumię mogę każdy telefon wykorzystać, słuchawka telefonu do wejścia karty dźwiękowej, wyjście karty dźwiękowej do mikrofonu telefonu. Problem jeden i jedyny.... po odebraniu przez SKYPE przydałoby się, że pojawiła się 1 logiczna na porcie LPT np... to wszystko! :(
 • Poziom 29  
  1-Dzwonię do pracy, odzywa się disa (czyli głosik który mówi proszę nacisnąć „coś” żeby połączyć się z..), wybieram miasto (tu moja centralka pyta mnie o hasło). Ja płacę za połączenie z firmą, firma za połączenie z np. kajmanami. Nie każda centralka ma disę, nie każda umożliwia łączenie „miasta” z „miastem”, w firmie mam małego Panasłonika KX-TA616, bez gadaczki ale i bez tego jest w nim możliwość wybrania nr wewnętrznego dzwoniąc z miasta. Wyjście na miasto należy odblokować, hasło jest opcjonalne.
  Tylko jak się rozliczać z pracodawcą.
  2-Przyjemniej by było gdyby firma płaciła za oba połączenia. Np. dzwonię na wew. nr mojego komputera, modem podnosi słuchawką (tu jakaś autoryzacja) i przerywa połączenie, dzwoni do mnie, przełącza mnie na miasto i odkłada słuchawkę. Tak czy siak sporo zależy od centralki.