Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strasznie słaby zasięg Wifi i bluetooth w c905

16 Maj 2011 11:07 3660 11
  • Poziom 10  
    Siema. Mam problem. Mianowicie mam telefon SE c905 i Wi fi działa na strasznie małą odległość. Przy routerze jest strasznie słaby zasięg a 3 metry od routera już nie wyszukuje w ogóle. Odnośnie bluetooth to działa na kilka centymetrów. Czy wie ktoś co może być tego przyczyną?? Bardzo proszę o odpowiedź.
  • Użytkownik obserwowany
    Antena się dobrze trzyma?
  • Poziom 14  
    Antena dla BT i WiFi jest wspólna, wiec najpierw ją sprawdź i styki przy niej, potem tor nadawczy czyli od anteny w strone układów
  • Poziom 10  
    To wezme go rozkręcę i zobaczę

Dodano po 25 [minuty]:

A ile by kosztowało w komisie sprawdzenie bądź wymienienie takiej anteny??
  • Poziom 1  
    luki895 napisał:
    Siema. Mam problem. Mianowicie mam telefon SE c905 i Wi fi działa na strasznie małą odległość. Przy routerze jest strasznie słaby zasięg a 3 metry od routera już nie wyszukuje w ogóle. Odnośnie bluetooth to działa na kilka centymetrów. Czy wie ktoś co może być tego przyczyną?? Bardzo proszę o odpowiedź.

Dołączam się do pytania, mam ten sam problem.
  • Poziom 10  
    Jeśli masz ten sam problem to musisz isc do wymienienia antenki odpowiadającej za to. To koszt jakis 40 zł.
  • Poziom 16  
    Antenkę można obejrzeć bez rozbierania całego telefonu - odkręcasz 2xT6 na dole telefonu (te srebrne) i podważasz tył z obu stron. Antenka powinna "leżeć" w kanaliku na system connectorze i być prawie takiej długości jak SC. Bolączką starszych wersji C905 były właśnie "wystające druciki" i ludzie obcinali te druciki, a to była antena. W nowszych wersjach poprawiono ten problem i antena jest przyklejona taśmą klejącą do obudowy SC i już nie wyłazi na zewnątrz.
  • Poziom 2  
    witam Panowie. mam taki sam problem. dołączam zdjęcia (przepraszam za jakość).

1. czy to jest antena od wifi i bt (część wspólna zaznaczanych elementów)? czy da się tę antenkę jakoś dorobić?? (widać, że jest ułamana - na żółto zaznaczone miejsce gdzie powinna się znajdować // na podstawie opisów przedmówców)

2. co to za element na drugim zdjęciu? wygląda jak konektor anteny zewnętrznej ale w tym miejscu od strony klawiatury?

pozdrawiam
    Obrazki zamieszczamy według tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę niezwłocznie poprawić. jever 23
  • Poziom 16  
    1. Chcesz sztukować antenkę? Wydaje mi się, że jaka by to nie była antena, to nie powinna być sztukowana. Z resztą nie wiem czy ta jej "wtyczka" jest rozbierala, a sama antenka składa się ze sporej liczby drucików w silikonowej tulejce, więc wątpię by dało się coś takiego odtworzyć. Wyślij mi na PW adres, mam takie coś to mogę Ci podesłać.
    2. To jest RF Test connector, służy do podłączenia anteny zewnętrznej, a raczej do podłączenia urządzeń do kalibracji układu zasięgowego (Sony Ericsson Repair Platform) - końcówki mocy popularniej zwąc.
  • Poziom 2  
    tomo napisał:
    Z resztą nie wiem czy ta jej "wtyczka" jest rozbieralna

.. kto wie coś na ten temat?
  • Poziom 10  
    Witam , proponuje kupić jakiś uszkodzony c905 i przełożyć antenę , chociaż nie wiem czy to coś pomoże . Kiedyś wyjąłem ta antene i BT działa na 2-3m napewno a wi-fi prawie tak samo jak z anteną , więc nie wiem czemu ty masz taki słaby zasięg , otwórz i dociśnij antenę może po prostu nie dochodzi dobrze (widzę ze jest urwana ale trochę jej zostało więc powinien być w miare normalny zasięg ).
  • Poziom 2  
    basal77 napisał:
    Wyślij mi na PW adres, mam takie coś to mogę Ci podesłać.

po wymianie na nową antenę działa;] tomo dzięki za podesłaną część;]