Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IE6 strona startowa

elektro16 09 Lis 2004 23:12 2547 10
  • #1 09 Lis 2004 23:12
    elektro16
    Poziom 13  

Po upgrade IE5 na IE6 dokonanej przy pomocy płytki z jakiejś gazety podmieniona została strona startowa windy. Zdezaktywowane także zostały przyciski pozwalające zmienić tą strone.
    Reset ustawień spowodował ustawienie strony microshitu ,a przyciski dalej pozostały nieaktywne.Może ktoś wie co i jak można zrobić bez reinstalacji windy.

• #3 09 Lis 2004 23:27
    Kolobos
    Spec od komputerów

Start->Uruchom->regedit
    w edytorze rejestru odszukujemy klucz:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control PanelHomePage
    i zmieniamy HomePage z "1" na "0" lub w ogole usun ta wartosc :-)
    Poczytaj tez tutaj:
    http://www.f4f.lo3.wroc.pl/f4f/viewtopic.php?u=2227&topic=40028
    Albo uzyj Search na elektrodzie bo bylo o tym juz duzo razy.

• #4 09 Lis 2004 23:29
    Dino+
    Poziom 13  

Zmienić to można regeditem przez wpisanie w jego wyszukiwarce tej niechcianej stronyi zamienić na inną. Ale pozostaje problem z nie aktywnymi niektórymi przyciskami. Nie jest tak, że nie aktywne są również [przejdź do poprzedniej / następnej strony] ? Obstawiam na trojany lub problem z bibliotekami systemowymi.

• #5 09 Lis 2004 23:30
    Piotr Grzyśka
    Poziom 14  

Stronę startową można zmienic też w rejestrze.
    W tym celu należy uruchmic regedit i znaleść klucz
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main . Tam znajduje się wartość Start Page. Tutaj wpisujesz adres nowej strony starowej.
    Proponuje też spróbowanie przywracenia systemu.

• #6 09 Lis 2004 23:31
    elektro16
    Poziom 13  

Dzięki,jutro będe próbował bo stało się to u znajomego (chciałem mu pomóc ) a domu para dobrana Linux + Mozilla

• #7 09 Lis 2004 23:38
    elektro16
    Poziom 13  

Pisałem odpowiedż ,a nie popatrzyłem co napisaliście . Regedit się nie otwiera (próbowałem to na początku) pojawia się komunikat typu ,że regedit został zablokowany przez aministratora sieci co moim zdaniem związane jest z tym nieszczęsnym upgradem bo parę dni temu go otwierałem ,jeśli ktoś ma jakieś koncepcje to prosze o wsparcie.

• #8 09 Lis 2004 23:44
    Mr. CEWKA
    Poziom 17  

elektro16 napisał:
    Regedit się nie otwiera

No to może administrator, też ustawił stronę główną ?
    Ja miałem coś podobnego, (mając uprawnienia ograniczone) zawsze widziałem, stronę firmy przy starcie, i stosowanie "triku" z google zamieniało (do restartu Windowsa/Wylogowania się) stronę startową na google. Jeśli nie ma uprawnień do zmian rejestru to albo pogadaj z adminem, albo raczej nici ze stroną startową !

• #9 09 Lis 2004 23:49
    Kolobos
    Spec od komputerów

eh bylo juz o tym i to wiele razy, wiec koledze trojan zablokowal regedit i podmienil strone startowa, a nie żadna instalacja z cd :(

Start->Uruchom->gpedit.msc->Konfiguracja Uzytkownika->Szablony Administracyjne->System->Wylacz Narzedzia do edycji rejestru
    lub:
    http://spybot.eon.net.au/files/regalyz.exe
    i:
    HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/System
    wpisac wartość 0 przy "DisableRegistryTools" lub "DisableRegedit"

Przy okazji przeskanowac dysk ad-aware, hijackthis i cws shredder

• #10 10 Lis 2004 08:45
    Pieron
    Poziom 31  

chyba masz trojana lub cos podobnego

stara 5- tka miała chyba łatke lub zabezpieczenie, po update 6-tka była goła więc ją załatwiło.

• #11 14 Lis 2004 16:27
    EnduroRider
    Poziom 10  

kolobos - co prawda to nie ja pytałem w tym temacie, ale miałem identyczny problem. znalazłem twój post i bardzo mi to pomogło! pomyślałem sobie, że wypada podziękować, co niniejszym czynię :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME