Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kopiowanie formuł w excelu z góry na dół (pionowo) i w bok (poziomo)

leszekkpl 16 May 2011 13:15 19799 6
    leszekkpl
    Level 11  
    Witam
    Czy jest możliwość ustawienia w excelu tak formuły, by przeciąganiu jej w bok (poziomo) excel zapamiętał daną komórkę, a narastająco kopiował wiersz.
    Np. mamy taki arkusz1:
    A1 - 10, B1 - 50
    A2 - 20, B2 - 60
    A3 - 30, B3 - 70
    A4 - 40, B4 - 80
    w następnym arkuszu2 chciałbym żeby excel powtórzył, dane z arkusza1,
    czyli np.: =arkusz1!A1 jak przeciągnę tą formułę w bok (poziomo), to excel automatycznie w następnej komórce skopiuje dane z komórki B1, czyli =arkusz1!B1, a chciałbym żeby w następnej komórce była wartość z komórki A2, czyli =arkusz1!A2, wiem że jak się przeciągnie tą komórkę w dół (pionowo), to będzie wartość z komórki A2, z tym że tam mam inne dane i dlatego chciałbym żeby excel kopiował te wartości w poziomie, a nie w pionie.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Jakoś mi to skomplikowanie wyszło :)

kopiowanie formuł w excelu z góry na dół (pionowo) i w bok (poziomo)

W drugim wierszu wstawiłem formułę z rysunku jako argument ADR.POŚR("Arkusz1!"&....)
    Może komuś wyjdzie prościej...
    leszekkpl
    Level 11  
    nie bardzo rozumiem, może źle opisałem pierwszy post, chciałbym żeby wartości z arkusza1:
    A1 tj. 10, B1 tj. 50
    A2 tj. 20, B2 tj. 60
    A3 tj. 30, B3 tj. 70
    A4 tj. 40, B4 tj. 80
    znalazły się w arkuszu2, z tym że nie dokładnie tak samo jak w arkuszu1 - w pionie, tylko w poziomie, czyli A1 byłoby 10, B1 -> 20, C1 -> 30 itd. (wykorzystując do tego przeciągnięcie formuły w bok w poziomie, by excel to zrobił automatycznie)
  • Helpful post
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    leszekkpl wrote:
    czyli np.: =arkusz1!A1 jak przeciągnę tą formułę w bok (poziomo), to excel automatycznie w następnej komórce skopiuje dane z komórki B1, czyli =arkusz1!B1, a chciałbym żeby w następnej komórce była wartość z komórki A2, czyli =arkusz1!A2
    Hmm, to jeszcze byłoby wykonalne. Jeśli kolumny po kolei w jednym wierszu, to skąd wiadomo gdzie ostatnia komórka w kolumnie? Spróbuj z TRANSPONUJ, a jeśli efekt nie będzie zadowalający pozostaje VBA...
    leszekkpl
    Level 11  
    a jaka to jest formuła z tym TRANSPONUJ ?
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Poszukaj Np tu: Link
    Excel ma też nieźle rozbudowaną pomoc: klawisz F1
    leszekkpl
    Level 11  
    Metoda adamas'a_nt zadziałała. Dzięki za pomoc. Temat zamykam.