Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sigma ef-500 dg super - skąd urwał się ten kabelek?

pyciar 16 Maj 2011 15:20 2838 6
  • #1 16 Maj 2011 15:20
    pyciar
    Poziom 9  

Witam! znajomy przyniósł mi do sprawdzenia lampę błyskową sigma ef-500 dg super. po rozkręceniu głowicy znalazłem oderwany kabelek i nie mogę znaleźć miejsca skąd mógł się urwać.
    Fotki:

podejrzewam że na górze tej czerwonej "ceweczki" ale nie próbowałem lutować żeby nie puścić przypadkiem paręset wolt tam gdzie nie trzeba.

0 6
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2011 16:37
    D214d3k
    Poziom 39  

U góry czerwonego transformatora wyzwalającego.

0
  • #3 17 Maj 2011 10:53
    pyciar
    Poziom 9  

dziękuję - zadziałało.
    niestety teraz mam kolejny problem - mimo że lampa błyskała to po kilkunastu wyzwoleniach siła błysku osłabła i w końcu przestała - myślałem że coś źle zlutowałem ale po rozebraniu okazało się że przewód siedzi mocno. w czasie naciskania guzika "test" słychać ciche pyknięcie chyba w tym transformatorze (takie samo pykanie było słuchać też przed lutowaniem). jak go sprawdzić czy jest sprawny? dostanę go gdzieś w krakowie czy lepiej wysłać lampę do serwisu?

0
  • #4 11 Gru 2011 21:18
    pyciar
    Poziom 9  

Po awarii odłożyłem lampę na półkę. Wczoraj znów ją rozłożyłem - zauważyłem mikro-iskrę od tego białego kabelka do metalowego odbłyśnika (przy palniku) Prawdopodobnie przebija izolację. Czym ją poprawić? Zgaduję że jest tam kilkaset V i boję się że zwykła koszulka termokurczliwa nie wytrzyma.

0
  • #5 19 Mar 2012 19:12
    mavtm
    Poziom 12  

Witam
    Mógłbyś po krótce napisać jak w miarę "bezboleśnie" dostać się do wnętrzności sigmy ef-500. Próbuję ją zdemontować ale nie chcę na siłę nic robić żeby nie połamać czegoś.

0
  • #7 20 Mar 2012 17:56
    pyciar
    Poziom 9  

mavtm: do palnika sprawa jest prosta: odklejamy gumowe coś po bokach, odkręcamy po 4 śrubki z każdej strony i dwie od dołu palnika... i już
    do dolnej części nie próbowałem sie dostać ale zgaduję że wystarczą 4 śrubki trzymające stopkę i 4 od góry (widać jak ustawisz palnik w prawo i w tej pozycji uniesiesz do góry)

PS.
    pierwszy post edytowałem wg wzoru ale nic się nie zmieniło :/

0
  Szukaj w 5mln produktów