Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Witam mam pytanie odnośnie kupna aparatu?

deweloper123 16 May 2011 18:00 1914 7
 • #1
  deweloper123
  Level 13  
  Witam mam pytanie odnośnie kupna aparatu otóż zastanawiam się nad :

  Fuji FinePix HS20EXR

  Canon PowerShot SX30 IS

  Nikon Coolpix P500

  Który z nich jest najlepszy ?

  z Góry dziękuje za odpowiedź !!!
 • #3
  deweloper123
  Level 13  
  porównanie mam ale niezbyt znam się na aparatach. Głównie będzie on używany do robienia zdjęć rodzinnych, Proszę więc o pomoc
 • #4
  darek_wp
  Level 28  
  Patrz na wielkość matrycy i zoom optyczny - ten ostatni im większy - tym lepiej. Z przedstawionych aparatów osobiście wybrał bym canona.
 • #5
  Trabi
  Level 36  
  Jeśli ma być do zdjęć rodzinnych i nie czujesz, że Cię to wciągnie, to wystarczy właściwie każdy kompakt. Ale zawsze może się to zmienić (zainteresowanie fotografią) i wówczas warto się zastanowić. Wielkość matrycy wykorzystasz do ew. kadrowania tego co zrobiłeś. Dobre zdjęcia bez kadrowania do zrzucenia na papier można zrobić już aparatem 2mpx i więcej nie trzeba. Wiadomo, że takich już się nie robi, ale ilość mpx nie jest tu wykładnikiem dobrych zdjęć. Lepiej patrzeć na właściwości obiektywu; im jaśniejszy tym lepiej.
  Z tych co podałeś, też bym się skłaniał w stronę Canona.
 • #6
  mk20
  Level 26  
  Weź kartę pamięci idź do sklepu. Zrób po kilka fotek w tych samych warunkach każdym aparatem i w domu porównaj je ze sobą. Wybierz ten co daje według ciebie najlepszy obrazek.
 • #7
  kazwita
  Level 15  
  Witam.

  mk20 wrote:
  Weź kartę pamięci idź do sklepu. Zrób po kilka fotek w tych samych warunkach każdym aparatem i w domu porównaj je ze sobą. Wybierz ten co daje według ciebie najlepszy obrazek.


  To jest najlepsze rozwiązanie. Fotki na krótkiej i długiej ogniskowej, potem na małym, średnim i wysokim ISO. Można jeszcze coś „machnąć” w trybie makro.
  Jakość obrazu z Canona SX30 niezbyt przypadła mi do gustu. Więcej na ten temat (wraz ze zdjęciami) jest tu: Jakiego kompakta wybrać... Canon SX30??

  darek_wp wrote:
  [...] zoom optyczny - ten ostatni im większy - tym lepiej [...]


  Trzeba uważać, by jednak z krotnością zooma nie przesadzić, bo jeżeli chodzi o jakość obrazu, to jest ona (z grubsza) odwrotnie proporcjonalna do krotności zooma. Myślę, że jeżeli chodzi o aparaty kompaktowe, to zoom w zakresie 10...15X jest w zupełności wystarczający. W codziennym, rodzinnym pstrykaniu używa się jednak zwykle szerokiego kąta, więc konieczność posiadania zakresu tele o ekwiwalencie ogniskowej 700 czy 800 mm jest raczej dyskusyjna. Warto natomiast, by sprzęt posiadał możliwie krótką ogniskową (ekwiwalent dla pełnej klatki 24 mm). Wtedy nie trzeba będzie rozwiązywać dylematów typu:
  - Och, co tu zrobić? Już za plecami ściana, nie ma się jak cofnąć, a tu jeszcze Ciocia Lusia przy stole z lewej i Wujek Grzesio na końcu po prawej się nie mieszczą w kadrze. ;)

  Pozdrawiam.
 • #8
  Tom 1992
  Level 11  
  Ja bym wziął Canona. Z kompaktów, które miałem w łapkach, one zawsze mi najbardziej podchodziły. Jak zobaczysz gdzieś propozycję KODAK'a, to omijaj szerokim łukiem, najgorsze co widziałem. Canon jest przyjazny użytkownikom, którzy chcą nacisnąć jeden przycisk i mieć przyzwoitą fotkę. Zobacz też, że ma dość dużą lufę, a dobrego zooma nie schowasz w malutkim szkiełku długości filtra od papierosa. Fizyki nie da się oszukać. Wydaje się jasny. Wziąłbym go. W zestawie dostaniesz także kabelek audio / video - można podłączyć do TV i pokazać zdjęcia od razu - korzystam w swojej lustrzance czasem np u dziadka z tej opcji, aparat ma mini HDMI - Nie wiem, czy używałbyś, ale może się przyda. Kurcze, chcę go :D