Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Witam mam pytanie odnośnie kupna aparatu?

16 May 2011 18:00 1899 7
  • Level 13  
    Witam mam pytanie odnośnie kupna aparatu otóż zastanawiam się nad :

Fuji FinePix HS20EXR

Canon PowerShot SX30 IS

Nikon Coolpix P500

Który z nich jest najlepszy ?

z Góry dziękuje za odpowiedź !!!
  • Level 13  
    porównanie mam ale niezbyt znam się na aparatach. Głównie będzie on używany do robienia zdjęć rodzinnych, Proszę więc o pomoc
  • Level 28  
    Patrz na wielkość matrycy i zoom optyczny - ten ostatni im większy - tym lepiej. Z przedstawionych aparatów osobiście wybrał bym canona.
  • Level 36  
    Jeśli ma być do zdjęć rodzinnych i nie czujesz, że Cię to wciągnie, to wystarczy właściwie każdy kompakt. Ale zawsze może się to zmienić (zainteresowanie fotografią) i wówczas warto się zastanowić. Wielkość matrycy wykorzystasz do ew. kadrowania tego co zrobiłeś. Dobre zdjęcia bez kadrowania do zrzucenia na papier można zrobić już aparatem 2mpx i więcej nie trzeba. Wiadomo, że takich już się nie robi, ale ilość mpx nie jest tu wykładnikiem dobrych zdjęć. Lepiej patrzeć na właściwości obiektywu; im jaśniejszy tym lepiej.
    Z tych co podałeś, też bym się skłaniał w stronę Canona.
  • Level 26  
    Weź kartę pamięci idź do sklepu. Zrób po kilka fotek w tych samych warunkach każdym aparatem i w domu porównaj je ze sobą. Wybierz ten co daje według ciebie najlepszy obrazek.
  • Level 15  
    Witam.

mk20 wrote:
    Weź kartę pamięci idź do sklepu. Zrób po kilka fotek w tych samych warunkach każdym aparatem i w domu porównaj je ze sobą. Wybierz ten co daje według ciebie najlepszy obrazek.

To jest najlepsze rozwiązanie. Fotki na krótkiej i długiej ogniskowej, potem na małym, średnim i wysokim ISO. Można jeszcze coś „machnąć” w trybie makro.
    Jakość obrazu z Canona SX30 niezbyt przypadła mi do gustu. Więcej na ten temat (wraz ze zdjęciami) jest tu: Jakiego kompakta wybrać... Canon SX30??

darek_wp wrote:
    [...] zoom optyczny - ten ostatni im większy - tym lepiej [...]

Trzeba uważać, by jednak z krotnością zooma nie przesadzić, bo jeżeli chodzi o jakość obrazu, to jest ona (z grubsza) odwrotnie proporcjonalna do krotności zooma. Myślę, że jeżeli chodzi o aparaty kompaktowe, to zoom w zakresie 10...15X jest w zupełności wystarczający. W codziennym, rodzinnym pstrykaniu używa się jednak zwykle szerokiego kąta, więc konieczność posiadania zakresu tele o ekwiwalencie ogniskowej 700 czy 800 mm jest raczej dyskusyjna. Warto natomiast, by sprzęt posiadał możliwie krótką ogniskową (ekwiwalent dla pełnej klatki 24 mm). Wtedy nie trzeba będzie rozwiązywać dylematów typu:
    - Och, co tu zrobić? Już za plecami ściana, nie ma się jak cofnąć, a tu jeszcze Ciocia Lusia przy stole z lewej i Wujek Grzesio na końcu po prawej się nie mieszczą w kadrze. ;)

Pozdrawiam.
  • Level 11  
    Ja bym wziął Canona. Z kompaktów, które miałem w łapkach, one zawsze mi najbardziej podchodziły. Jak zobaczysz gdzieś propozycję KODAK'a, to omijaj szerokim łukiem, najgorsze co widziałem. Canon jest przyjazny użytkownikom, którzy chcą nacisnąć jeden przycisk i mieć przyzwoitą fotkę. Zobacz też, że ma dość dużą lufę, a dobrego zooma nie schowasz w malutkim szkiełku długości filtra od papierosa. Fizyki nie da się oszukać. Wydaje się jasny. Wziąłbym go. W zestawie dostaniesz także kabelek audio / video - można podłączyć do TV i pokazać zdjęcia od razu - korzystam w swojej lustrzance czasem np u dziadka z tej opcji, aparat ma mini HDMI - Nie wiem, czy używałbyś, ale może się przyda. Kurcze, chcę go :D