Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator UPROG Prog Star - PIC12F

grzegorz568 16 Maj 2011 18:05 1520 3
  • #1 16 Maj 2011 18:05
    grzegorz568
    Poziom 10  

Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem programatora UPROG firmy ProgStar. I było by tip - top gdyby nie fakt, że czasami ni z gruchy ni z pietruchy przy próbie zapisu PIC12F675 w układzie wyświetla komunikat:

Offset 15 : WR=12536 / RD=16383
    Błąd przy programowaniu!

Czasami działa bez zarzutu. Ale jak się zatnie to nic nie pomaga. Z Atmelem działa bez zastrzeżeń.
    Nie pomaga reset komputera.
    Zainstalowałem na nowo soft i nic
    Wsparcie techniczne producenta milczy jak zaklęte. Pod tel. Zgłasza się jakaś prababcie, a "ten Pan poszedł na pocztę..."

Nic tak nie odcina skrzydeł jak programator który odmawia współpracy w chwili kończenia programu

Może ktoś rozwiązywał taki problem?
    Byłbym wdzięczny za pomoc

0 3
  • #2 16 Maj 2011 18:10
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Zakup na znanym serwisie aukcyjnym? :)
    Czy ten objaw masz tylko przy konkretnym mikrokontrolerze, czy także na innych PICach?

0
  • #3 16 Maj 2011 18:18
    grzegorz568
    Poziom 10  

Zauważyłem przy PIC12F675 niezależnie od egzemplarza. Za kilka dni jak znowu ruszy ten sam egzemparz Pica zapisze bez zastrzeżeń. Z AT89SXX nie sie nie dzieje.

0
  • #4 13 Lip 2011 20:22
    grzegorz568
    Poziom 10  

:) wyjasnilo sie!
    jesli w programi wylacze noge 4 (GP3) to ponowny zapis nie jest możliwy.
    GP3 to wejscie zerujace lub napiecia programowania ale moze tez byc wykorzystane jako wejscie cyfrowe.
    Tera staram sie z tego nie korzystać lub uruchamiac tylko przy ostatniej kompilacji - troche t komplikuje zycie - coz

0