Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzaski w słuchawkach na notebooku

xiv7 16 Maj 2011 19:26 1336 4
  • #1 16 Maj 2011 19:26
    xiv7
    Poziom 7  

Witam, mam taki problem, otóż w laptopie Dell D610 po podłączeniu słuchawek słychać w nich trzaski. Normalny dźwięk zagłusza owe trzaski, jednak gdy jest cicho stają się one strasznie dokuczliwe. Po wyłączeniu dźwięków w systemie (całkowitym wyciszeniu) trzaski nie ustępują. Zauważyłem, iż np przy ruszaniu myszą (:P) trzaski stają się przeciągłe i bardziej dokuczliwe. Co może być przyczyną tych trzasków? Czy jest szansa na ich wyeliminowanie? (w końcu to laptop i karty dźwiękowej za łatwo nie wymienie). Dodam iż same głośniki nie sprawiają tego problemu, jednak są one o wiele mniej czulsze niż takie słuchawki.
    I czy myślicie że kupienie karty dźwiękowej na usb mogłoby usunąć ten problem?

• #3 19 Maj 2011 07:19
    b2r
    Poziom 16  

A przy maksymalnej głośności na głośnikach nic nie słychać?
    Jeśli tak jak kolega pisał, sprawdzisz słuchawki to następnie sprawdź gniazdo. A czy tam nie masz 2 x wyjścia na słuchawki?

• #5 20 Maj 2011 17:46
    xiv7
    Poziom 7  

Dowiedziałem się, że w tych modelach notebooków Della występuje problem z trzaskami spowodowanymi przez wpływ układów laptopa na zintegrowaną kartę dźwiękową (~złe ekranowanie). Na zewnętrznej karcie ten problem nie występuje, tyle, że ceny takich kart (nie licząc chińskich trzeszczących badziewi) zaczynają się od 150zł, 1/3 wartości tego laptopa...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME