Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka Antena bazowa zewnętrzna do Linksys WRT54GL ?

16 Maj 2011 22:38 3402 9
  • Poziom 15  
    Mam neostrade 2 megową podpiętą do modemu FRITZ i Akcess Pointa LINKSYS WRT54GL aktualnie wysyłam internet zwykłą YAGI kierunkową i klient też odbiera tą samą anteną.
    Chciałbym zmienić antene bazową na doogólną lub szczelinową żeby móc poszerzyć zasięg. Jaką antene byście mi polecili do kwoty 200 zł i jaki kabel zastosować do anteny (długość kabla musi być minimum 10 metrów) ? szukałem różnych informacjii na forach ale ciężko znaleść coś sprawdzonego. Prosiłbym o pomoc.
  • Poziom 43  
    Neostrady nie wolno dzielić poza lokal. Teoretycznie nie powinienem Ci pomagać w tym, zakładam, że sieć masz tylko do wymiany plików a neostrada pojawia się tutaj przypadkiem.

Cytat:
    (długość kabla musi być minimum 10 metrów)

To AP przenieś te 10m dalej, a kabel do anteny możliwie najkrótszy.

Mam nadzieje, że chodzi Ci o zwiększenie pola pracy swojej sieci poprzez zwiększenie kąta promieniowania w poziomie. Podaj jaką antenę ma klient po drugiej stronie, na jaką odległość chciałbyś siać oraz - jak się da - z jakim sygnałem obecny klient jest podłączony.

Rozejrzyj się za "pałką" interline horizon maxi 2.4Ghz, unikaj crevice'ów i innych wynalazków z Tarnowa/Częstochowy.

Kabel H-1000 z przejściówką N-TNC albo(jak krótki, do metra-dwóch) H-155 TNC-N
  • Poziom 15  
    Klient posiada antene typu YAGI i też taką samą mu wysyłam sygnał parametrów tych anten nie znam. Co do odległości to chciałbym żeby to siało jak najdalej. Antene doogólną planuje zamontować na dachu, więc kabel też musi być długi.

Czy antena interline horizon maxi 2.4Ghz 12dbi będzie wystarczająco mocna? bo z tego co widze nie ma mocniejszych anten z tej firmy. Może jest jakieś innej firmy o zysku 17 dbi ?

Może coś takiego?
    Netus Omni Sector 17 2.4GHz

lub

Netus Sector 19 2.4GHz
  • Poziom 43  
    Zrobisz jak będziesz chciał, ale ja Ci proponuje sprawdzone i działające poprawnie rozwiązanie.

Sieje dalej = zbieram wszystkie śmieci, pamiętaj o tym.

Netus generalnie robi dobre anteny, ale nie wiem jak wyglądają charakterystyki tych produktów, Sector 19 nie jest przypadkiem tylko sektorem o kącie 90 stopni?

Coś czuje kolego, że lekką uryną tu zalatuje..
  • Poziom 15  
    W każdym bądz razie potrzebuje coś sprawdzonego dla 2 klientów którzy są w lokalizacji odemnie:

1 klient 283 stopni W
    2 klient 178 stopni S

odległość od 500 do 1000m. Oczywiście chce mieć możliwość w przyszłości dołaczenie innych w razie potrzeby na dalszą odległość.
  • Poziom 43  
    Coś sprawdzonego? 5Ghz.
    Jakie prędkości potrzebujesz im dać? Jak w B zestawiasz to 2.4 jakoś da radę, na G nie ma szans. Ja bym wieszał max 15dBi.
  • Poziom 15  
    No wszystko fajnie ale jaką antene zastosować ? obecnie wysyłam YAGI 17 DBI jak zmienie na interline horizon maxi 2.4Ghz 12 DBI bo nie ma mocniejszych to klientowi spadnie zasięg. Skoro chce zmienić antene bazową to chce żeby klient miał lepszy sygnał a nie gorszy.

Propozycje jakie odtrzymałem to:
    Netus Omni Sector 17 2.4GHz
    Netus Sector 19 2.4GHz
    doogólna (pałka) interline horizon maxi 2.4Ghz 12 DB

Rozmieszczenie klientów:
    1 klient 283 stopni W
    2 klient 178 stopni S
  • Poziom 43  
    Nie ma siły, żebyś dookólną antenę powiesił z takim samym zyskiem co kierunkową...

Jak tak Ci zależy na cyferkach, to wieszaj Netusa mocnego... Bo chyba oczekujesz ode mnie aprobaty na tą antenę.
  • Poziom 15  
    Zdecydowałem się na Netus Omni Sector 17 2.4GHz

Tylko nie moge znalesc nigdzie mapy zasięgu , moze ktorys z kolegów pomoże?
  • Poziom 43  
    Chyba musisz napisać do nich maila z prośbą o charakterystykę anteny, bo istotnie nigdzie jej nie opublikowali.