Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka candy ctg 125 nie podaje napięcia na blokade dzwi.

17 Maj 2011 11:57 4355 2
 • Poziom 19  
  Witam Ostatnio próbowałem naprawiać pralkę u znajomego ale po po kolei. W pralce uszkodziła się blokada drzwi to znajomy wymienił ale dalej pralka nie chciała się włączyć więc zacząłem sprawdzać na układ połączeń w pralce i na blokadzie drzwi jest napięcie ale 105V~ bez podłączonej blokady to samo natomiast jak wlutowałem triaka który podaje napięcie na blokadę i zrobiłem zworę tak aby na zamku dziw było 230V~to zaświeciła się kontrolka na panelu lecz dalej pralka nie działa. Poniżej (załącznik) płyty i opis pinów i napięcia. Dalej na bramce triaka było napięcie 22v-
  podmieniłem triaka na btb15 tylko taki miałem pod ręką ale nadal brak prawidłowego napięcia na blokadzie drzwi. Natomiast jest taka zastawiająca rzecz że gdy wylatuje triaka to na stykach 2,4(załącznik z.jpg) jest nadal napięcie 105V~.
  Chciałem prosić o sugestie co dalej robić bo zastanawiam się na kupnem nowej lub używaj płyty z gwarancją rozruchową którą daje sprzedawca.


  Z góry dziękuję za sugestie.


  P.S
  dodaje zdjęcia płyty może komuś się Przydadzą(dobra jakość)


  Załączniki usunąłem. Proszę zapoznać się z tym tematem:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
  i poprawnie zamieścić zdjęcia.

  mod. mrhari
 • Poziom 19  
  Witam panie moderatorze bardzo chętnie wstanie zdjęcia tak jak trzeba ale proszę mi powiedzieć co to za błąd mi się pojawia podczas ładowania zdjęcia i to on mi uniemożliwia prawidłowe wstawienie fotek.
  P.S wiem jak się wstawia zdjęcia. Link do rzutu ekranu widać na nim błąd ( dla jasności zdjęcie ma format JPG i rozmiar 189kB)
  http://zapodaj.net/b38f1ea542db.jpg.html
 • Poziom 19  
  Witam, kupiłem cały moduł i pralka działa.