Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 zamyka i otwiera 2 drzwi

17 Maj 2011 12:41 6294 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam na warsztacie golf 4 1,9 tdi z 1999 roku 4drzwiowy z takim objawem
    W momencie zamknięcia drzwi z pilota dokładanego (wkładka nie działa) samochód się zamyka następnie otwiera drzwi tylne lewe oraz prawe przednie.

Pozostałe drzwi są zamknięte.

Moduły na silnikach pozamieniałem, kable nie połamane, zamki nie mają zimnych lutów, był zimny lut na module komfortu pod deską ale to nic nie zmieniło. Radio też odłączyłem.

Podejrzewam moduł komfortu pod deską ale nie mam innego na podmianę.

Ma ktoś jakieś sugestie co to może być albo jeszcze gdzie mam szukać.

Z góry dziękuję.

• Poziom 34  
    a jak zamykasz przyciskiem w środku to ... ?
  • Poziom 10  
    i tu jest problem, ponieważ przycisk na panelu tylko otwiera a nie zamyka drzwi. Niezależnie czy jest włączony zapłon czy nie.
  • Poziom 13  
    Witam!
    Najłatwiej byłoby podmienić zamki w drzwiach, czyli zamek z drzwi tył lewy podłączyć pod wiązkę kabli zamka tył prawy i masz już pewność czy to zamek czy sterowanie zamka.
    Zamykanie drzwi z pilota powinno podać dwa sygnały by zamknąć i zaryglować jeszcze drzwi natomiast zamykanie z przycisków w drzwiach prawy przód tylko je zamyka lub otwiera czyli podaje jeden sygnał.
    Mnie się wydaje, że błąd leży w owych mechanice zamków.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 10  
    Ok. Tylko co jeśli z zamka który się zamyka i potem otwiera wylutowałem 2 mikrostyki które są odpowiedzialne za impulsy (granicze) i dalej jest to samo
    a i wywliło mi błędy na launchu 00929,00930,00931
  • Poziom 13  
    Nie wiem po co wylutowywać mikrostyki z zamka? Bez nich np. nie będzie sygnalizować dioda LED w drzwiach kierowcy o zaryglowaniu wszystkich drzwi.
    Mając zamek na stole można podać 12V na odpowiednie styki i zobaczyć czy zamek pracuje poprawnie.
  • Poziom 10  
    Wylutowałem po to że czasami uszkadza się mikrostyk i podaje informacje że jest otwarty i zamek z powrotem się otwiera. Zamek fizycznie zamyka się ale pochwili dostaje drugi impuls i otwiera się. Tego nie rozumiem. A wiesz kolego że demontaż zamka z golfa 4 to nie jest wyjęcie zamka np. z astry bo trzeba zdejmować szybę i inne rzeczy. Co mógłbyś mi zasugerować
  • Poziom 13  
    Ja u siebie kilkukrotnie demontowałem zamek i znam trudności z tym związane.
    Co do problemu z działaniem to trzeba na 100% wyeliminować winę modułu lub zamka stąd moja propozycja o podmianie zamków z przeciwległych drzwi. Być może coś z tymi mikrostykami właśnie jest nie tak z tego co pamiętam to tam na tej płytce aż 4 są plus jeszcze jeden na kabelkach. Drugi impuls do zaryglowania może wymaga odpowiedniej konfiguracji właśnie tych wszystkich mikrostyków.
  • Poziom 10  
    W tylnych zamkach są po 2 mikrostyki i 1 mikrostyk od zapalania lampki sygnalizacja otwartych drzwi. W przednich drzwiach są po cztery mikrostyki. Na razie chciałem naprawić tylny zamek. W sumie jednak załątwie sobie zamek i podmienię i zobaczę co się będzie dziać.