Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WITL 85 EU - migające diody

gieniu2000 17 Maj 2011 13:54 4534 5
  • #1 17 Maj 2011 13:54
    gieniu2000
    Poziom 2  

Witam,

Mam taki problem, że po włączeniu pralki do prądu wszystkie diody na panelu migają. Nie da się nawet wybrać żadnego programu - po prostu pralka nie reaguje.

Może ktoś wie co oznacza taki błąd?

Model pralki jak w temacie - Indesit WITL 85 EU

Model pralki trochę inny, ale diody migają identycznie jak na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=L6ZPgSo6JwU

Pozdrawiam

0 5
  • #2 17 Maj 2011 23:43
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Uszkodzone zasilanie modułu programatora , oddaj do naprawy serwisantowi który siedzi również w elektronice pralkowej .

0
  • #3 08 Cze 2012 11:23
    Johny_Mnemonik
    Poziom 10  

"Uszkodzone zasilanie modułu programatora , oddaj do naprawy serwisantowi który siedzi również w elektronice pralkowej ."

Witam, co ta diagnoza oznacza, bo mam ten sam problem. już od jakiegoś czasu migają te lampki, zazwyczaj wyjmowałem wtyczkę z kontaktu kilka razy i działała znowu, teraz nic. raz na jakiś czas zapalają się w innej kolejności bo migają tylko górne pomarańczowa, pierwsza i ostatnia.

wyciągnąłem programator, czy wystarczy coś na nim wymienić czy trzeba całą taszczyć do serwisu?

0
  • #4 11 Cze 2012 15:21
    koneho
    Poziom 2  

Witam. Mam ten sam problem, wszystki diody migają i sie zastanawiam czy nie wyrzucic pralki i kupić nowej, bo przyszedł serwisant stwierdził, że programator do wymiany - jakieś 450 zł, za diagnoze wziął 100 zł, czyli jak już to razem da 550 zł, to wole za 1000 kupić nowa z 5 letnią gwarancja i 5 lat mieć spokój z wydatkami na pralkę ...

Serdecznie pozdrawiam.

0
  • #5 11 Cze 2012 19:17
    Johny_Mnemonik
    Poziom 10  

spokojnie może da się naprawić. Ja zamówiłem z neta programator ( zobaczymy czy dobry :) ) sprzedawca uczciwy, za przesyłkę nic nie brał, koszt programatora ok. 50zł.
    na starej płycie znalazłem spuchnięty jeden z tych pierdolników:) - jak mała czarna bateryjka :) nie wiem, nie znam się, ale do sklepu elektronicznego jeszcze trafię ale czy jak go wymienię czy jest szansa że będzie dalej chodziło?
    Miałem coś takiego z płytą w kompie i też kupiłem to coś:) i zwyczajną lutownicą przelutowałem, do dzisiaj działa.

Z jakiego powodu one puchną w pralkach - przepięcie w sieci starość czy jest to oznaka jakiejś innej usterki.

Jak naprawię to ten co mi zostanie - oczywiście działający, mogę oddać.

0
  • #6 11 Cze 2012 19:45
    koneho
    Poziom 2  

O! Jakaś dobra wiadomość :)

Nie znam się na tych wszystich pierdołkach, ale U mnie na 90% to z powodu jakiegoś zwarcia czy coś, bo wcześniej parę razy migało, ale żona mówiła że jak wyłączała i włączała z sieci to się "resetowało" i działało, a teraz ani rusz i stało sie tak gdy prądu nie było w całym bloku, a potem jak włączyli to już była choinka :) Był serwisant, że oni specjalnie tak robią te pralki, jakiś słaby punkt, żeby się psuły... z resztą filmiki na youtube można znaleść gdzie opowiadają jak kontrolują działanie sprzętu instalując słabe podzespoły... :)

Czekam na odpowiedź.
    Serdecznie pozdrawiam.

Moderowany przez mrhari:

Aby skorzystać z pomocy forum to należy posiadać minimum wiedzy w danym temacie. Ponieważ autor tematu tego minimum wiedzy nie posiada, to nie spełnia wymogów i dlatego temat zostaje zamknięty.

0