Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik zużycia klocków hamulcowych Astra III

17 Maj 2011 14:20 8722 7
  • Poziom 14  
    Witam
    Czy istnieje możliwość zamontowania owego czujnika zużycia klocków hamulcowych w Astrze III 1.6 2007r. ?
    Jeśli tak to co trzeba kupić i jak zamontować?
  • Poziom 27  
    Klocki posiadają akustyczny czujnik zużycia. Kawałek blachy. Gdy klocki zbytnio zbliżą się do tarczy, blacha piszczy i użytkownik wie, że coś nie tak
  • Poziom 33  
    Hehe dobre :-) kup klocki jeśli są z czujnikiem zużycia, tam jest kawałek przewodnika który przeciera się w momencie krytycznej grubości klocka i wtedy zaświeca Ci np. lampkę (przerywa obwód).
  • Poziom 16  
    Gra nie warta świeczki.
  • Poziom 27  
    Ktoś z forumowiczów, wstydząc się wystąpić w otwartej przyłbicy podkablował mnie do moderatora:

Cytat:
    Podpowiedź, odpowiedź czy kawał? Jak nie wiem to bzdur nie piszę!

Spieszę z wyjaśnieniami. Mój post nie był żadnym kawałem, ani przejawem braku znajomości tematu.
    Klocki w Astrze H/Zafirze B posiadają wspominaną blaszkę, co widać na poniższym zdjęciu:

Czujnik zużycia klocków hamulcowych Astra III
    Z praktyki wiem, że jest to w klockach oryginalnych, oraz aftermarketowych - ATE i TEXTAR

Producent opisuje je jako: z akustycznym czujnikiem zużycia.

Sądzę, że dalsze dywagacje na temat tego, czy ktoś się zna, czy nie zna są zbędne, choć pewne osoby powinny zbadać temat przed wydawaniem osądów.

Dodano po 1 [minuty]:

polonez15, możesz mi to pokazać na schemacie ?
  • Poziom 39  
    Mnie też ktoś podkablował i śmiało mogę powiedzieć że jeśli ktoś nie widział i nie wie to niech się najpierw zapyta.
    Potwierdzam to co napisał Mihó i dodam że miałem już klienta który przyjechał z całą zwrotnicą do wymiany, bo stwierdził że mu łożysko zdechło i piszczy a przyczyną piszczenia była właśnie ta blaszka.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak na wasze wpisy poszły raporty, jako wpisy prześmiewcze, raportów nie uznałem, a teraz temat zamykam.