Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat punto jtd gasnie podczas jazdy

17 Maj 2011 15:17 3613 4
  • Poziom 1  
    fiat punto 1.9 jtd 2000rok w czasie jazdy szarpnie i gasnie i juz nie odpali po zholowaniu odpalil normalnie i teraz w czasie jazdy przerywa co to moze byc ? mam go 2 mies i nieznam sie na dieslu
  • Moderator na urlopie...
    To skoro się nie znasz, to jak chcesz naprawić? Najpierw sugerowałbym "mu" diagnostykę zrobić, to by wiele pomogło, a być może dokładnie wskazało by gdzie szukać przyczyny. Czy w układzie paliwowym, czy elektronice. Podejrzewam czujnik położenia wału korbowego uszkodzony.
  • Poziom 28  
    mam podobny problem,zdarzylo sie dwa razy że zgasł podczas jazdy mimo że miał paliwo i wszystko niby ok po jakimś czasie zapalił normalnie a dzisiaj dwa razy zgasł dałem spokój ale cos z tym trzeba zrobić myślałem o pompie paliwa ? może ktos jeszcze miał taki przypadek ?mam punto ll 1,9 disel zwykły poradźcie !
  • Poziom 16  
    Witam, miałem podobny problem,
    czasami po nagrzanym silniku i zgaszeniu, nie mogłem odpalić,
    po paru minutach już zapalał. komp wykazywał brak błędów.- tak było na początku.

teraz jak się zrobiło ciepło, silnik zgasł i nie mogłem zapalić nawet po odczekaniu.
    po odholowaniu auta pod dom, zapalił i po minucie zgasł.
    Wymieniłem czujnik wału i teraz jest już dobrze..
    czujnik kosztował mnie 110zł. wymiana 30zł.
    dodam że "check engine" się zapalił dopiero jak silnik zgasł podczas jazdy. wcześniej niewykrywalne.
  • Poziom 20  
    Witam.
    Sprawdź połączenie masy: akumulator - buda.