Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y550 brak dźwięku przez HDMI

17 Maj 2011 15:21 7804 11
  • Poziom 15  
    Witam.

Posiadam: Windows 7 Proffesional 32bit, Lenovo Y550, Philips 32"

Mój problem polega na tym, że po podłączeniu laptopa do TV przez kabel HDMI obraz pokazuje się bez żadnych problemów. Niestety z dźwiękiem już nie jest tak dobrze, mianowicie działają tylko głośniki laptopa.

Napisze parę rzeczy które sam sprawdziłem:

- w panelu sterowania zmieniłem aby dźwięki były przez urządzenie HDMI (normalnie pokazany był TV 32 Philips),

- gdy wchodzę do panelu sterowania i później w dźwięki, to ten pasek obok obrazka z telewizorem rusza się tak jakby dźwięk był,

- telewizor jest na 50% głośności,

- wyjście HDMI jest ustawione jako domyślne dla odtwarzania dźwięku,

- kabel HDMI jest sprawny,

- sterowniki Audio HD mam zainstalowane.

Macie jakieś pomysły co jeszcze może być nieprawidłowo? Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny! Chciałbym pooglądać sobie w konkretnej jakości a tu lipa... :(
  • Poziom 16  
    uaktywnij digital Out
  • Poziom 15  
    Również ukatywniałem, nie pomogło. Zresztą digital out jest opisane jako wejście JACK z przodu, a nie HDMI z boku laptopa.

Jakieś inne pomysły :/ ?
  • Poziom 16  
    sorki miałem na myśli spdif - walczylem z tym osatnio na PC-cie z grafiką z wyjściem HDMI, na bank musi zadziałać jak nie to pokombinuj w kodekach gdzies powinienieś mieć SPDIF - out albo w AC3OUT albo w FFdshow ( w zależności od kodeków )

Link
  • Poziom 15  
    Próbowałem na każdym z tych ustawień, nie widzę niestety tego SPDIF Interface może da się to jakoś włączyć/aktywować?

Lenovo Y550 brak dźwięku przez HDMI
  • Poziom 30  
    Przy podłączonym przez kabelek HDMI telewizorze zrestartuj kompa.
  • Poziom 15  
    Próbowałem i również bez skutku... próbowałem też przy włączonym laptopie wyłączać i włączać TV ale nic...
  • Poziom 30  
    Jaka karta grafiki jest zamontowana w tym notebooku?
  • Poziom 15  
    NVIDIA GeForce GT130M
  • Poziom 15  
    Nikt nie ma pomysłu co próbować robić... :cry:?
  • Poziom 16  
    looknij tutaj

Link

może też musisz zrobić update sterowników

albo tutaj

Link

próbowałeś robić krok po kroku co jest napisane na tej stronce
  • Poziom 15  
    Próbowałem, ustawiałem już chyba na wszystkie możliwe sposoby. W akcie desperacji przeinstalowałem nawet system operacyjny i nie pomogło...

Zaczynam wątpić w powodzenie takiego podłączenia.