Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Simens SF24232/08 cieknie woda z dołu zmywarki

17 Maj 2011 15:50 14198 9
 • Poziom 37  
  Witam trafiła mi się do naprawy zmywarka jak w tytule która nie działała po sprawdzeniu zauważyłem że na dole zmywarki stoi woda przechyliłem ją wodę wylałem włączyłem i zmywarka włączyła wypompowanie wody następnie nabrała wodę i dalej cisza. Po oględzinach stwierdziłem że nie działa silnik głównej pompy wodnej silnik odblokowałem (był zablokowany) zmywarkę włączyłem i zaczęła działać ale po 1 płukaniu sprawdzam znowu mam wodę pod zmywarką. Po dłuższych oględzinach zauważyłem ze woda pojawia się na górnej obudowie zbiornika na sól i absorber (ale ciężko dokładnie dostrzec skąd woda cieknie) i spływa na dół obudowy. Teraz mam pytanie może ktoś wie czy to sam zbiornik przecieka czy może samą uszczelkę 174457 wystarczy wymienić no i czy ewentualnie uszkodzoną uszczelkę da się wymienić z góry czy trzeba zabierać się za rozbieranie spodu. Zaznaczam na rysunku na czerwono okolicę skąd kapie woda.
  Zmywarka Simens SF24232/08 cieknie woda z dołu zmywarki
 • Moderator AGD
  Wąż którego część widać w dolnym prawym rogu jest drożny?
 • Poziom 37  
  Tego węża nie sprawdzałem chodzi koledze o węża 483059 na moim rysunku widać tylko 483 ?. wąż ten z tego co widzę podaje wodę na główną pompę myjącą pompa działa dobrze łopaty się kręcą to chyba wąż jest drożny ? no ale sprawdzę. A co z tą uszczelką jak do niej dość z góry czy trzeba z dołu ?.
 • Poziom 1  
 • Poziom 37  
  Kolega skryn miał rację po rozebraniu spodu zmywarki i zajrzeniu od spodu znalazłem dziurę w obudowie metalowej którą zakleiłem poxipolem. Po sprawdzeniu okazało się że znowu silnik pompy się nie kręci a to znaczy że albo problem z samą pompą coś ją blokuje albo silnik z tego co widać na rysunkach pompę da się rozebrać ale nie wiem czy silnik się rozbiera. Może ktoś wie czy ten silnik jest rozbieralny ?.
 • Poziom 16  
  Cytat:
  Na mój mysi nos, masz korozję komory. Dlatego leci woda z bliżej nieokreślonego kierunku.


  Ja tez znalazłem malutki otworek w spodzie zmywarki, z którego kapała woda, tylko w moim przypadku zmywarka to bosch SKT 2052.
  Trochę się tym zszokowałem, najpierw myślałem, że może gdzieś dzióbnąłem, ale to nie możliwe, bo otworek jest bardzo malutki jak koniec igły i jak piszecie najprawdopodobniej powstał w wyniku korozji :-(.
  Dlaczego tak się dzieje ?? Została użyta kiepska jakość stali kwasoodpornej ??

  Co do otworu, też zakleiłem poksipolem i to z dwóch stron, efekty sprawdzę jutro, bałem się ze silikon nie da rady z uwagi na temperaturę
 • Poziom 26  
  Jak się sypie sól do pojemnika to należy użyć lejka przeznaczonego do tego celu i przed wsypaniem należy część wody z pojemnika wypchnąć, inaczej sól jest rozsypana wokół korka i to powoduje korozję dna zmywarki właśnie w tym miejscu.
 • Poziom 16  
  Hmm nie bardzo dotyczy to tego boscha, bo akurat w tym modelu ciężko jest coś rozsypać.
  Sól sypie się do pojemnika poza zmywarka, następnie pojemnik wkłada się w boczny otwór i przekręca.
  A sam otworek pojawił się w niecce pod ramieniem i pierwszym demontowanym filtrem z blachy dziurkowanej.

  W sumie nie wiedziałem też, że sól może zaszkodzić stali kwasoodpornej :-O

  a BTW przeźroczysty poxipol na razie trzyma
 • Poziom 37  
  Widzę że mój post już zaczyna żyć własnym życiem a że ja odpowiedz na swoje pytania otrzymałem więc temat zamykam.